Życzenia z Ukrainy z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

11 11 2018 zdjecie Tatusiak

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Staszowskiego,
z przyjemnością przekazujemy życzenia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, jakie otrzymaliśmy od Pana Sergija Tatusjaka - przewodniczącego  ,,Stowarzyszenia Ukraina-Polska-Niemcy” w Winnicy oraz ,,Euroregionu Dniestr”, z którym mamy przyjemność współpracować od 2006 roku.


                        Rada i Zarząd Powiatu Staszowskiego 11 11 2018 zyczenia Tatusiak2

 

Świętokrzyskie i Winniczyzna świętowały 60-lecie współpracy


    phoca thumb l 29W poniedziałek, 8 października br., w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, obchodzono 60-lecie współpracy województwa świętokrzyskiego, dawniej kieleckiego, z obwodem winnickim na Ukrainie. Wśród uczestników gali obecni byli przedstawiciele władz obydwu regionów, a całe spotkanie uświetnił występ Ludowego Zespołu Tańca ,,Barvinok” z Winnicy i wystawa fotograficzna „Świętokrzyskie – Winniczyzna, oczami partnera”.

Czytaj więcej...

W 100-lecie Państwowości Ukrainy

phoca thumb l 2W poniedziałek, 10 września br., w Warszawie, odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone obchodom 100-lecia państwowości Ukrainy, połączone z 27. rocznicą uzyskania niepodległości. Spotkanie rozpoczęto odegraniem hymnów państwowych Ukrainy i Polski, po czym oficjalne przemówienie wygłosił ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia. Następnie głos zabrał minister spraw zagranicznych RP Jacek Czaputowicz. W obydwu przemówieniach poruszono historyczne i aktualne aspekty w stosunkach między obydwoma krajami.

Czytaj więcej...

Mołdawianie w powiecie staszowskim

phoca thumb l 05Na zaproszenie Rady i Zarządu Powiatu w Staszowie, w środę 18 lipca br., na tygodniowy pobyt do Staszowa, przyjechała 40-osobowa orkiestra dziecięco-młodzieżowa z powiatu Dondiuszany w Republice Mołdawii.

Czytaj więcej...

Mołdawianie w powiecie staszowskim

phoca thumb l 3Na zaproszenie Rady i Zarządu Powiatu w Staszowie, w środę 18 lipca br., na tygodniowy pobyt do Staszowa, przyjechała 40-osobowa orkiestra dziecięco-młodzieżowa z powiatu Dondiuszany w Republice Mołdawii.

Czytaj więcej...

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech