Ponownie na E(x)plory

Utworzono: poniedziałek, 28 październik 2019

phoca thumb l 1Moje kolejne, już 6-te E(x)plory i po raz pierwszy inna rola: dotychczas bywałem tam, jako wsparcie dla uczniów zdobywających laury w finałach największego w Polsce konkursu dla młodych naukowców, a w tym roku jako osoba ... mająca coś do przekazania.


Kongres E(x)plory Gdynia 2019: „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”, był poświęcony wyzwaniom dzisiejszej szkoły. Miałem dużo frajdy z przeprowadzenia warsztatów pt. „Praca z uczniem nad projektem technicznym”. Mam nadzieję, że moje doświadczenie w tym obszarze, przekazane uczestnikom zaprocentuje dla młodych ludzi z całej Polski.
Uczestnikami Kongresu byli dyrektorzy szkół i nauczyciele, przedstawiciele organów prowadzących: dyrektorzy wydziałów oświaty w urzędach miast i gmin, w urzędach marszałkowskich, przedstawiciele kuratoriów oświaty, ośrodków doskonalenia nauczycieli, a także firm i instytucji rządowych i pozarządowych.
Nasi dotychczasowi finaliści i laureaci E(x)plory: Mariusz Bielaszka (2014), Joachim Jakubas (2015), Arkadiusz Murdza (2016) Maciek Kowalski (2018), Jakub Zyngier (2016, 2017 i 2018) oraz edycja specjalna konkursu Joachim Jakubas i Jakub Zyngier (2016).
Zachęcam uczniów i nauczycieli do udziału w kolejnych edycjach tej najbardziej prestiżowej dla młodych ludzi imprezy naukowej w naszym kraju. Jest o co walczyć: wyjazdy i reprezentowanie Polski na międzynarodowych konkursach naukowych, wysokie nagrody finansowe (10, 7 i 5 tys. zł), staże w wiodących firmach i wiele innych.
Zgłoszenia w edycji 2020 na stronie konkursu E(x)plory do końca stycznia.

Mariusz Zyngier

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech