Elektrownia Połaniec świętowała swoje 40-lecie

Utworzono: poniedziałek, 07 październik 2019

phoca thumb l 1Uroczyste spotkanie z tej okazji odbyło się w piątek 4 października, z udziałem, m.in. sekretarza stanu – Adama Kwiatkowskiego - szefa Gabinetu Prezydenta RP, wiceminister sportu i turystyki, poseł na Sejm Anny Krupki, wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Marka Strzały i starosty staszowskiego Józefa Żółciaka oraz licznego grona przedstawicieli firm współpracujących z Elektrownią.

    Elektrownia Połaniec, jedna z najnowocześniejszych w Polsce, jest częścią Grupy Enea, dzięki czemu ma zapewnioną stabilną perspektywę funkcjonowania i rozwoju. Elektrownia Połaniec wytwarza dziś 9 TWh energii rocznie, czyli prawie 6% krajowej produkcji. Łączna moc ośmiu bloków wynosi 1,9 GW. Elektrownia korzysta z najnowszych osiągnięć naukowo-technicznych, nie zapominając przy tym o zasadach, wartościach i celach, które gwarantują zrównoważony rozwój.     W swoim oficjalnym wystąpieniu, prezes Enei Połaniec Lech Żak, powiedział m.in.: ,,Historia, a zarazem rozwój naszej firmy, budowane były przez ludzi w niej pracujących. Jej obecny, bardzo dobry stan i wysoka pozycja, to zasługa doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, która swoją pracą i zaangażowaniem realizuje coraz większe wyzwania. Poza przewidzianymi inwestycjami, każdego dnia wspólnie z pracownikami staramy się szukać szans na to, aby jeszcze bardziej wykorzystać potencjał naszej Elektrowni”.
    Zaproszeni goście przekazali prezesowi Lechowi Żakowi gratulacje i życzenia oraz wręczyli  okolicznościowe grawertony i pisma. Jednym z podniosłych momentów uroczystości, było przekazanie na rzecz staszowskiego szpitala, symbolicznego czeku na dofinansowanie zakupu nowoczesnego Lasera Thulowego, za co, m.in. podziękował starosta staszowski Józef Żółciak. W przekazanym przez starostę piśmie czytamy, m.in. ,,Elektrownia Połaniec, będąca jednym z najefektywniejszych wytwórców energii elektrycznej w Polsce, to także bardzo istotny darczyńca i partner wielu naszych podmiotów, działających w różnych obszarach życia powiatu staszowskiego. Jesteśmy wdzięczni za podjęcie szeroko zakrojonej współpracy edukacyjnej z Zespołem Szkół w Połańcu w temacie kształcenia przyszłych kadr i pracowników Elektrowni, a także za wspieranie staszowskiego szpitala, co umożliwia stałe podnoszenie jakości i standardów leczenia mieszkańców nie tylko naszego powiatu, ale także licznych pacjentów z innych części kraju”.

                                    Tekst: Jan Mazanka
                                    Foto: Lucjan Piotrowski

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech