Z wizyty Premiera RP w Staszowie

Utworzono: poniedziałek, 16 wrzesień 2019

phoca thumb l 9W niedzielę 15 września br., dwugodzinną wizytę w Staszowie, złożył prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Wizyta, była częścią podróży po województwie świętokrzyskim premiera Morawieckiego, związana z nadchodzącymi wyborami do Sejmu i Senatu RP, jakie odbędą się 13 października br.

    Kilka minut po godzinie dziewiętnastej, staszowianie i władze samorządowe miasta oraz powiatu, powitali premiera przed Staszowskim Ośrodkiem Kultury. Następnie, w szczelnie wypełnionej sali widowiskowej, spotkanie przedwyborcze rozpoczęła poseł Anna Krupka, która przypomniała dotychczasowe inicjatywy w różnych dziedzinach życia gospodarczego, społecznego i kulturowego, jakie otrzymały dofinansowanie z budżetu krajowego, m.in.: w staszowskim szpitalu, oświacie, oraz na rzecz rozwoju przedsiębiorstw, jak np. uzyskanie, kilka dni temu przez Grupę Azotu KiZChS ,,Siarkopol” S.A., koncesji na wydobycie siarki do 2040 roku.
    Premier Mateusz Morawiecki, swoje wystąpienie rozpoczął od podziękowania za zaproszenie do Staszowa i możliwość kolejnego spotkania z mieszkańcami. Następnie podsumował dokonania rządu za ostanie 4 lata, takie jak, m.in. uszczelnienie systemu płacenia podatku VAT, wprowadzenie programów socjalnych oraz repolonizację banków i najważniejszych przedsiębiorstw, jak np. Grupy Enea Elektrownia Połaniec. Przed odjazdem premier Mateusz Morawiecki, ponad godzinę kontynuował wcześniej rozpoczęte rozmowy z mieszkańcami ziemi staszowskiej.
                                


                                    Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech