Obchody 80. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Utworzono: środa, 04 wrzesień 2019

phoca thumb l 8Bóg, Honor, Ojczyzna, Cześć i Chwała Bohaterom! Te hasła najtrafniej oddają przesłanie, jakie towarzyszyło uroczystościom zorganizowanym w całym kraju, związanym z uczczeniem pamięci poległych i pomordowanych żołnierzy, którzy ponieśli śmierć na licznych frontach II Wojny Światowej.

W Staszowie, w dniu 1 września br.,  mieszkańcy również pamiętali o 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości  rozpoczęła msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie, którą odprawili proboszcz parafii św. Bartłomieja ks. kan. Szczepan Janas i proboszcz parafii św. Barbary ks. kan. Edward Zieliński. Oprawę muzyczną mszy zapewnili gościnnie występujący artyści z Filharmonii w Tarnopolu na Ukrainie.
Druga część obchodów wybuchu II wojny światowej, odbyła się na cmentarzu parafialnym w Staszowie, przed grobem żołnierzy polskich. W uroczystości licznie uczestniczyli: samorządowcy, młodzież szkolna, nauczyciele, działacze społeczni i przedsiębiorcy. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy, w montażu słowno-muzycznym ,,Był taki wrzesień...”, wystąpili harcerze z Hufca ZHP im. T. Kościuszki w Staszowie.

Tekst i foto: Paulina Majczak

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech