Olimpiada po raz 14.

Utworzono: piątek, 07, czerwiec 2019

phoca thumb l 12W dniu 7 czerwca br. na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie, odbyła się Olimpiada ,,Sprawni Razem”, w której wzięło udział ponad 100 dzieci i młodzieży, podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Staszowie.

    W oficjalnym otwarciu zawodów uczestniczyli:: starosta staszowski Józef Żółciak, wicestarosta Leszek Guzal, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć, zastępca burmistrza dr Ewa Kondek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie dr Dariusz Kubalski. Specjalną atrakcję w chwili otwarcia olimpiady zapewnił prezes Staszowskiego Oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Cezary Botóg, wypuszczając z tej okazji swoje gołębie, jako symbol pokoju i sportowej rywalizacji.
    Rozpoczęto konkurencją ,,pakowania mumii na czas”, następnie rywalizowano w przeciąganiu liny, w slalomie na wózkach, wyścigach na rowerach ,,tandem” i w rzucie piłką do kosza. Zawody były uatrakcyjniane występami podopiecznych OREW, a na koniec wręczono nagrody i dyplomy. Dyrektor Ośrodka Halina Łabuda podziękowała dyr. SP nr 2 dr. Dariuszowi Kubalskiemu, za gościnę podczas 14. już Olimpiady, podkreślając, że nie jest to jedyna forma współpracy Ośrodka ze Szkołą, co bardzo sobie ceni, podobnie jak i jej podopieczni.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech