Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym

Utworzono: wtorek, 21, maj 2019

  phoca thumb l 7
W piątek 17 maja br., w Zespole Szkół w Czajkowie odbyła się druga część Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w wieku powyżej 12 lat. Pierwsza część turnieju odbyła się 16 maja również w hali Zespołu Szkół w Czajkowie. W turnieju rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu powiatu staszowskiego.
Turniej składał się z dwóch części – pisemnego testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Po części pisemnej uczniowie przystąpili do ćwiczeń praktycznych. Konkurencja ta odbyła się w hali sportowej, gdzie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego asp. Paweł Dziedzic oraz sierż. sztab. Maciej Malec na przygotowanym torze przeszkód, oceniali umiejętności jazdy na rowerze uczestniczących w turnieju. Podczas turnieju wolontariusze fundacji ENEA Krzysztof Zając, Michał Lampart oraz strażak Tomasz Krawczyk z OSP Połaniec zorganizowali dla uczniów pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Klasyfikacja po 2 dniu turniejowym jest następująca:
I miejsce – Zespół Szkół w Czajkowie,
II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Pliskowoli,
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 ze Staszowa.
       Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Kubik z Zespołu Szkół w Czajkowie. Wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju nagrody wręczali organizatorzy: Komendant Powiatowy Policji w Staszowie insp. Leszek Dębowski, wicestarosta staszowski Leszek Guzal, zastępca burmistrza miasta i gminy Staszów dr Ewa Kondek, dyrektor Zespołu Szkół w Czajkowie Dorota Misztal – Strzała, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KPP Staszów kom. Paweł Skrzypek. W dniu 16 maja, drużynom gratulacje składał starosta staszowski Józef Żółciak. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat staszowski na zawodach szczebla wojewódzkiego.  
       Organizatorzy turnieju oraz fundatorzy nagród podziękowali zawodnikom za wysoki poziom tegorocznych zmagań oraz życzyli zwycięzcom wysokich lokat na szczeblu wojewódzkim. Rozgrywany już od wielu lat Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, ma na celu podniesienie wiedzy oraz umiejętności uczniów w zakresie bezpiecznego poruszania się na drogach, podniesienie poziomu kultury uczestników w ruchu drogowym oraz promocję działań prewencyjnych.


Tekst i foto: Paulina Majczak

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech