Warsztaty Kreatywne EKO Szydłów

Utworzono: czwartek, 16, maj 2019

EKO SZYDLOW 2018 0Serdecznie zapraszamy na „Warsztaty Kreatywne EKO Szydłów 2019”, które odbędą się w dniach 13-16 czerwca 2019 w Szydłowie.

Jest to już trzecia edycja wydarzenia organizowanego przez Ochotniczą Strażą Pożarną w Szydłowie w partnerstwie z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Warsztaty mają na celu edukację ekologiczną, przypomnienie zasad segregacji odpadów, pobudzenie kreatywności uczestników, podniesienie kompetencji językowych oraz integrację społeczności lokalnej. Prowadzone są przez wolontariuszy zagranicznych (program Erasmus) oraz lokalnych (z powiatu staszowskiego, z województwa świętokrzyskiego). Beneficjentami wydarzenia są uczniowie szkół i podopieczni przedszkoli z gminy Szydłów (piętek 14.06) oraz wszyscy inni zainteresowani (sobota 15.06 – otwarte warsztaty kreatywne w remizie OSP w Szydłowie).

W trakcie wizyt w placówkach oświatowych wolontariusze poprowadzą prezentacje o ochronie środowiska, kulturze i ekologii w krajach, z których pochodzą oraz spędzą czas z dziećmi na zabawie i ćwiczeniach. Natomiast podczas Otwartych Warsztatów Kreatywnych, wolontariusze będą przewodzić różnym grupom tematycznym (np. „Świat przyszłości”), w których tworzone będą prace z odpadów plastikowych i kartonowych (np. budowle, zabawki). Wolontariusze poprowadzą także prezentację o segregacji odpadów.

Do 31 maja prowadzimy rekrutację wolontariuszy do udziału w całości czterodniowego wydarzenia – poszukujemy 8 osób z terenu powiatu staszowskiego.

Natomiast wszystkich lubiących dobrą zabawę, zainteresowanych ekologią i kreatywnością zapraszamy na godzinę 11:00 w sobotę 15 czerwca do remizy OSP w Szydłowie, ul. Opatowska 7. W trakcie wydarzenia integrujemy się, edukujemy, rozwijamy nasze umiejętności, a także miło spędzamy czas przy kawie i ciastkach.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na www.fb.com/ospwszydlowie lub 792126531, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

EKO SZYDLOW 2018 1

EKO SZYDLOW 2018 2

EKO SZYDLOW 2018 3

 

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech