Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Utworzono: poniedziałek, 14, styczeń 2019

phoca thumb l 5 W dniu 14 stycznia br. na staszowskim Rynku, w ramach ogólnopolskiej kampanii, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sandomierzu, razem z oficerami i żołnierzami 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego i podchorążymi Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, zainaugurowała tydzień promocji akcji ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

 

    W dalszym ciągu trwa kampania, w ramach której Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sandomierzu organizuje ruchomy punkt promocyjno-informacyjny na administrowanym terenie, gdzie zainteresowani będą mogli uzyskać, m.in. informację: jak zostać żołnierzem zawodowym, żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej lub Narodowych Sił Rezerwowych, odbyć służbę przygotowawczą, bądź wkroczyć na ścieżkę szkolnictwa wojskowego. Jak poinformował szef Wydziału rekrutacji WKU Sandomierz mjr dypl. inż. Zbigniew Turczyniak, kampania zorganizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, skierowana jest do wszystkich, zarówno kobiet jak i mężczyzn, zainteresowanych ochotniczymi i zawodowymi formami służby wojskowej.
     Od wtorku 15 stycznia do piątku 18 stycznia, w godzinach: 9:30 – 14:30 mobilny punkt informacyjny będzie funkcjonował w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie, a w najbliższą sobotę i niedzielę, przeniesie się do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, gdzie będzie czynny w godz. od 10:00 do 18:00.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

   

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech