Noworoczne Spotkanie Uniwersytetu

Utworzono: piątek, 11, styczeń 2019

phoca thumb l 7Uniwersytet III Wieku w Staszowie zrzesza ponad 80 słuchaczy, którzy od wielu już lat aktywnie uczestniczą w życiu społeczno-kulturalnym powiatu staszowskiego. W dniu 9 stycznia br., opiekun uniwersytetu Pani Teresa Cierlik wraz z zarządem Staszowskiego Towarzystwa Kulturalnego zorganizowali dla słuchaczy noworoczne spotkanie.


Licznie przybyłych „najstarszych studentów” ziemi staszowskiej, na spotkaniu przywitał dr Dariusz Kubalski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie i prezes STK Staszów. W części artystycznej spotkania, klasa III „a”  wraz z wychowawczynią Gabrielą Urbańską ze szkoły podstawowej nr 2 zaprezentowała „bajkowe jasełka”. Barwne przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem i zachęciło studentów do śpiewania kolęd.
Zdolnym artystom za występ podziękowali słuchacze uniwersytetu Kazimiera Dorosińska oraz Józef Żak. W spotkaniu uczestniczył starosta staszowski Józef Żółciak, który złożył członkom uniwersytetu życzenia pomyślnej realizacji wszystkich inicjatyw zaplanowanych na rok 2019. W swoim wystąpieniu starosta zaznaczył jak ważne jest, aby seniorzy byli aktywni w wielu sferach życia publicznego, zadeklarował przy tym dalszą współpracę z uniwersytetem i wsparcie realizacji statutowej działalności.
Życzenia wszystkim obecnym na uroczystości złożył również proboszcz parafii św. Bartłomieja w Staszowie ks. kan. Szczepan Janas.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w ciągu każdego roku organizuje wiele edukacyjnych spotkań, wyjazdów, seminariów, a słuchaczy przybywa w jego progi z każdym rokiem coraz więcej.

Tekst i Foto: Paulina Majczak

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech