Z ,,Gali Piłkarskiej Akademii”

Utworzono: poniedziałek, 07, styczeń 2019

phoca thumb l 12W piątkowe popołudnie, 4 stycznia br.,  w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury, odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano działalność ,,Akademii Piłkarskiej Pogoni Staszów” za 2018 rok.

    W spotkaniu udział wzięło blisko 160 młodych piłkarzy, ich trenerzy, członkowie Zarządu Akademii oraz zaproszeni goście, na czele z: senatorem Jackiem Włosowiczem, radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Pawłem Krakowiakiem, wicestarostą staszowskim Leszkiem Guzalem, burmistrzem miasta i gminy Staszów Leszkiem Kopciem, burmistrzem miasta i gminy Szydłów Andrzejem Tuzem, prezesem KS ,,Pogoń Staszów” Radosławem Sekułą, dyrektorem Powiatowego Centrum Sportowego Andrzejem Walczowskim oraz dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie Rafałem Glegołą. Galę, swoją obecnością, uświetnił także Kacper Sadłocha, wychowanek KS Pogoń Staszów, obecnie grający w pierwszoligowej ,,Stali Mielec”.
    Po wystąpieniach zaproszonych gości, wyświetlono instruktarzowy film ,,Respect the Game”, przedstawiający ciekawe aspekty procesu treningowego młodych piłkarzy w Wielkiej Brytanii. Film był wstępem do zasadniczej części ,,Gali”, podczas której na scenę proszono kolejne roczniki ,,Akademii” przedstawiając ich osiągnięcia w minionym roku. Każdy z piłkarzy, a także trenerzy,  otrzymali prezent ufundowany przez ,,Akademię”, Starostwo Powiatowe w Staszowie oraz Urząd Miasta i Gminy Staszów. Nagrodzono także laureatów konkursu plastycznego ,,Pogoń Staszów oczami młodych artystów”.

    Prężnie działająca ,,Akademia” działa w Staszowie od czerwca 2015 roku  i obecnie zajmuje się szkoleniem ponad 160 chłopców i dziewcząt w 8 kategoriach wiekowych, począwszy od ,,Przedszkola Pogoni” po ,,Juniorów młodszych”. Rozpiętość wiekowa młodych adeptów futbolu ze szkół całego powiatu staszowskiego, wynosi 10 lat, od roczników 2013 do 2003. Akademia zaprasza do skorzystania z jej oferty zapewniając, m.in.: profesjonalne treningi i udział w turniejach o randze powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej, a także testy piłkarskie i obozy szkoleniowe.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech