ERASMUS+ w staszowskim ekonomiku

Utworzono: czwartek, 13, grudzień 2018

phoca thumb l 4Uczniowie i koordynatorzy podsumowali projekt „Kreatywność ucznia kluczem sukcesu zawodowego”, realizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie, w ramach programu ERASMUS+. Wydarzenie miało miejsce w dniu 12 grudnia br., w siedzibie szkoły przy tłumnie wypełnionych trybunach sali gimnastycznej.

Przybyłych uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości przywitał dyrektor Jan Ungeheuer, który opowiedział o szkole i jej najważniejszych projektach. Uczestniczący w podsumowaniu starosta staszowski Józef Żółciak pogratulował uczniom i nauczycielom realizacji projektu, dzięki któremu staszowska młodzież, m.in. mogła uczestniczyć w praktykach zagranicznych.
 Program projektu „Kreatywność ucznia kluczem sukcesu zawodowego” przewidywał dwa wjazdy zagraniczne. Podczas pierwszego, we włoskim Rimini, swoje umiejętności zawodowe weryfikowali uczniowie kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy i technik informatyk. Następnie wyjechali do Włoch przedstawiciele kolejnych zawodów tj. technik żywienia i usług gastronomicznych, technik ekonomista i technik logistyk. Łącznie działaniami w ramach projektu objętych jest 60 uczniów.
Podsumowanie w formie spektaklu poprowadzili uczniowie staszowskiego ekonomika. Opowiedzieli o tym, czego nauczyli się podczas praktyk we włoskim miasteczku Rimini, zaprezentowali znajomość języka włoskiego i angielskiego oraz zdobyte umiejętności w zawodach. Koordynator projektu wicedyrektor Małgorzata Garczewska opowiedziała o realizacji projektu oraz planach na przyszłość, po czym wręczyła uczestnikom projektu europejskie certyfikaty. Wszyscy obecni na sali mogli spróbować włoskich potraw przygotowanych przez uczniów odbywających praktyki, obejrzeć prezentacje multimedialne oraz posłuchać największych włoskich przebojów muzycznych w wykonaniu uczniów.

Tekst i foto: Paulina Majczak

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech