Piknik Rodzinny w Stefanówku pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”

Utworzono: środa, 11, lipiec 2018

phoca thumb l 4W  niedzielę 8 lipca br., na boisku sportowym w Stefanówku odbył się piknik rodzinny pod patronatem starosty staszowskiego. Festyn dla mieszkańców tej i okolicznych miejscowości, został zorganizowany przez sołtysa wsi Stefanówek, radnego miejskiego Jacka Maruszewskiego oraz radę sołecką sołectwa Stefanówek.  Tematyką pikniku było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie wakacji.

W programie znalazły się pokazy strażackie, zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną ze Staszowa oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Koniemłotów. Strażacy zorganizowali dla uczestników festynu m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy i zawody. Organizatorzy festynu zaprosili wszystkich do kącika artystycznego gdzie malowano twarze, do udziału w konkursach tematycznych oraz na wspólne grillowanie.
Powiat staszowski na festynie reprezentował starosta staszowski Michał Skotnicki, który dla dzieci i młodzieży przygotował konkurs wiedzy o lokalnym samorządzie – nagrodami w konkursie były albumy promujące powiat staszowski.

Foto: Rafał Grabka
Tekst: Paulina Majczak

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png