Wspominamy śp. Barbarę Wachowicz

Utworzono: piątek, 08, czerwiec 2018

phoca thumb l 1

Niestety, nasze plany kolejnego spotkania z Panią Barbarą Wachowicz w lipcu i sierpniu br., przy okazji realizacji tegorocznych projektów edukacyjnych, nie doczekają się realizacji. W dniu 7 czerwca br., z ogromnym żalem, przyjęliśmy wiadomość o Jej śmierci.
    Barbara Marta Wachowicz-Napiórkowska, urodziła się 18 maja 1937 w Warszawie, była pisarką niezwykłą, autorką biografii wielkich Polaków, fotografikiem, scenarzystką i publicystką. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, a także Studium Historii i Teorii Filmu w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej. Autorka opowieści o życiu, twórczości, romansach i tajemnicach: Mickiewicza, Słowackiego, Sienkiewicza, Żeromskiego, Kościuszki. Oddzielny rozdział jej twórczej pracy dotyczył postaci polskiego harcerstwa, szczególnie pasjonowały Ją dokonania i patriotyczne wyczyny tych młodych ludzi – bohaterów z lat okupacji i Powstania Warszawskiego. Pani Barbara Wachowicz tworzyła także scenariusze filmowe i telewizyjne, audycje radiowe, wystawy i widowiska sceniczne, zawsze realizując swoje działa niezwykle solidnie i emocjonalnie. Niezastąpiona w kontaktach z innymi, szczególnie z młodzieżą, której wychowanie patriotyczne zawsze leżało jej na sercu. Kultura polska poniosła niepowetowaną stratę. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!
                        

   Rada i Zarząd Powiatu Staszowskiego

 

Fotorelacja z naszego ostatniego spotkania ze śp. Barbarą Wachowicz, które miało miejsce podczas sympozjum pod hasłem: „Duchowa Droga Świętego Jakuba. Młodzi na drogach Europy do miłosierdzia Ojca”. Sympozjum, odbyło się w dniu 4 czerwca 2016 roku w „Tawernie Marine State” nad Zalewem Chańcza.

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png