Będziemy szachistami!

Utworzono: wtorek, 06, marzec 2018

5„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” - mawiał amerykański szachista Paul Morphy. Celem zajęć organizowanych przez Staszowskie Koło Ludowego Uczniowskiego Katolickiego Klubu Sportowego Kielce, jest właśnie popularyzacja nauki gry w szachy wśród: uczniów szkół wszystkich szczebli, nauczycieli, rodziców oraz zainteresowanych mieszkańców ziemi staszowskiej.

     Koło LUKKS w Staszowie powstało w pierwszych dniach 2018 roku i swoją siedzibę ma w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Tam też w dniu 3 marca br., odbyły się, z udziałem 33 adeptów sztuki szachowej, pierwsze zajęcia. Prowadziła je Anna Kot - prezes LUKKS Kielce, sędzia główny ,,Mikołajkowego Międzypokoleniowego Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Staszowskiego”, z grudnia 2017 roku. Zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie i podzielone będą na grupy: podstawową oraz V i IV kategorię szachową, gdyż warto zaznaczyć, że ponad 10 uczestników zajęć gra w szachy od jakiegoś czasu i posiada w/w kategorie szachowe i aktywnie uczestniczy w turniejach.
     Organizatorzy Koła LUKKS w Staszowie zadbali o to, aby na zajęciach każdy uczestnik otrzymał książkę do nauki gry w szachy oraz komplet szach. Wśród 33 uczestników zajęć znaleźli się uczniowie w wieku od 7 do 16 lat. Co najważniejsze zajęcia bardzo spodobały się uczestnikom, a możliwość skorzystania z książek i zestawów szachowych ułatwi przyszłym szachistom zdobywanie wiedzy. Zadowoleni byli również rodzice, którzy są bardzo zainteresowani dalszą edukacją szachową i sami chętnie będą uczestniczyć w zajęciach. Organizację zajęć Staszowskiego Koła LUKKS wsparł Zarząd Powiatu w Staszowie, poprzez zakup pomocy dydaktycznych: 10 kompletów szachowych, 5 zegarów, tablicy szachowej i 40 książek.

Tekst i foto: Paulina Majczak

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech