Rozstrzygnięto „Talent Staszowski 2017”

Utworzono: wtorek, 19, grudzień 2017

phoca thumb l 28Trzecią edycję show ,,Echa Dnia” - Talent Staszowski wygrała wokalistka Dorota Karasińska-Kozłowska. Finaliści zrobili widowisko w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. To dopiero początek przygody! Teraz laureaci będą prezentować swoje umiejętności w Talencie Świętokrzyskim.
W finale Talentu Staszowskiego, na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu prezentowali się finaliści wyłonieni na castingu: Konrad & ,,Staszicówka Band”, wokalistka Dorota Karasińska-Kozłowska, zespół taneczny ,,Digress I”, tancerka Amelia Dudek, wokaliści Maja Mazgaj, Klaudia Woś, Wiktoria Wieczorek, Amelia Arendarska, zespół ,,Wajpak”, Wiktoria Ptak i Kinga Chmielowiec. Wszystkie występy oceniali jurorzy: tancerka Kamila Drezno, producent muzyczny Paweł Szcześniak i Jarosław Kobryń, instruktor muzyki w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Po podliczeniu głosów jurorów oraz głosów publiczności (SMS, Facebook i klik na echodnia.eu) poznaliśmy laureatów.
Pierwsze miejsce i 500 złotych nagrody zdobyła Dorota Karasińska-Kozłowska, która wykonała utwór Anny Jantar - ,,Za każdy uśmiech”. - Przyznam, że niezręcznie było mi rywalizować z młodzieżą... Ale pomyślałam sobie - dlaczego nie?! Ja kocham scenę, kocham śpiewać. Bliski memu sercu jest folklor, ale muzyka rozrywkowa nie jest mi obca, dlatego pokusiłam się na udział w show - mówiła Dorota Karasińska-Kozłowska po odebraniu nagrody. Laureatka pochodzi z Sichowa Dużego, gdzie obecnie jest dyrektorką Zespołu Placówek Oświatowych. Z muzyką związana jest od dzieciństwa. Ukończyła szkołę muzyczną, a następnie uzyskała tytuł magistra muzyki. Drugie miejsce w show i 300 złotych nagrody zdobył zespół ,,Wajpak”, który tworzą młodzi, sympatyczni wokaliści. Ujęli jurorów i publiczność humorem i wykonaniem utworu Maryli Rodowicz. Tym razem formacja wykonała utwór ,,Sing, Sing”, na castingu utwór ,,Dworzec”.
Trzecie miejsce i 200 złotych przyznano zespołowi ,,Digress I”. Tancerki zachwyciły choreografią i lekkością. - Było dużo ruchu scenicznego, przejść, wiele się działo. Wyskoki wyglądają bardzo lekko i to jest bardzo dobra prognoza na przyszłość - oceniła jurorka Kamila Drezno. W finale Talentu Staszowskiego przyznano nagrodę specjalną, wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez poseł do Parlamentu Europejskiego, Beatę Gosiewską. W podróż pojedzie wokalistka Kinga Ptak. Nagrody specjalne dla finalistów przyznało także Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. W imieniu Starostwa Powiatowego w Staszowie nagrody wręczył Jan Mazanka, naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą. Aby każdy miał szansę na kolejny etap show, jurorzy mogli przyznać dwie ,,dzikie karty”. Przekazali je wokalistce Kindze Chmielowiec oraz Konradowi, który wystąpił w towarzystwie Staszicówka Band. - Stanąć na scenie nie jest łatwo. To wymaga sporej odwagi. Wy dziś nie mieliście z tym problemu. Na pewno miło jest znaleźć się na podium, ale myślę, że to dopiero początek waszej drogi, a kolejny występ będzie trampoliną do kolejnych sukcesów. W imieniu swoim i burmistrza tego wam życzę - mówiła Joanna Juszczyńska, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. To jeszcze nie koniec przygody staszowskich talentów w show. Dorota Karasińska-Kozłowska zaśpiewa ponownie w półfinale Talentu Świętokrzyskiego, który odbędzie się 26 stycznia na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Zespoły ,,Wajpak” i ,,Digress I”, a także zdobywcy ,,dzikich kart” - Kinga Chmielowiec i Konrad & ,,Staszicówka Band” zaprezentują się w ćwierćfinale Talentu Świętokrzyskiego 11 lub 12 stycznia na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wielki finał 11 lutego w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Wstęp na wydarzenia wolny. Zapraszamy! Transmisja na żywo na www.echodnia.eu. Organizatorem show Talent Staszowski jest „Echo Dnia”. Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Miasta i Gminy w Połańcu, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

                    Tekst i foto z wręczenia nagród: Anna Bilska.
                    Foto i opis: Jan Mazanka

   

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png