Na budowie obwodnicy Staszowa, stan prac na 12 grudnia br.

Utworzono: wtorek, 12, grudzień 2017

phoca thumb l 11Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, opadów deszczu i śniegu, budowa obwodnicy na odcinkach, gdzie jest to możliwe, trwa bez przerwy. Z poligonowymi warunkami pracy radzą sobie zarówno kierowcy ciężarówek, jak też operatorzy ładowarek i spychaczy.

    W ostatnich dniach, cały niemal wysiłek skoncentrowany był na Etapie II, tj. na drążeniu 13 metrowego wykopu we wzniesieniu przy ul. Oględowskiej. Do tej pory wykopano i wywieziono około 50 tys. m3 ziemi i kamienia, tj. około 1/3 planowanej wielkości. Urobek przewożony jest na drugą stronę drogi wojewódzkiej Staszów – Chmielnik i wykorzystywany do formowania nasypu dojazdu do obiektu mostowego. Formowanie nasypu, na przełomie listopada i grudnia, przerwały opady i tworzące się błoto. Obecnie, na dzień 12 grudnia, do zakończenia tych prac potrzeba jeszcze około 9 dni.
    W dniu 6 grudnia przystąpiono do wbijania na Etapie III, 100 betonowych pali, podpór przyszłego obiektu mostowego, którego długość wyniesie ponad 100 m. Wbijanie pali po obydwu stronach rzeki Czarnej na dzień 11 grudnia zostały zakończone i rozpoczęto wykopy wokół pali dla potrzeb wykonania ław fundamentowych.
    Na odcinku Etapu IV o długości 1 km, od drogi wojewódzkiej Staszów – Raków w kierunku rzeki, położono warstwę wiążącą asfaltu. Trzecia, ostatnia warstwa ,,ścieralna”, zostanie położona na wiosnę przyszłego roku. Aktualnie na tym odcinku trwa kopanie rowów i profilowanie skarp.
    Odcinek obwodnicy – Etap I, na dł. 800 m, od strony bazy PKS w kierunku ul. Oględowskiej, został skropiony emulsją bitumiczną, a na połowie szerokości przyszłej jezdni, położono pierwszą warstwę podbudowy bitumicznej. Natomiast, na 550 m odcinku, od ul. Krakowskiej do ul. T. Kościuszki – Etap I, pierwszą warstwę podbudowy bitumicznej, położono na całej szerokości. Prace przy budowie obwodnicy są konsekwentnie kontynuowane, w miarę możliwości pogodowych.
                           

 Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech