Wigilia z Amazonkami

Utworzono: poniedziałek, 11, grudzień 2017

5W sobotę, 9 grudnia br. do wieczerzy wigilijnej, jako jednej z pierwszych w tym roku, zasiadły panie ze ,,Stowarzyszenia Amazonek Ziemi Staszowskiej”. Oprócz tradycyjnego świątecznego spotkania, modlitwy i życzeń, członkinie stowarzyszenia poznały swoją nową przewodniczącą Magdalenę Łasicę, której funkcję szefowej przekazała Maria Pietrzak.


    Nowa przewodnicząca otwierając spotkanie powiedziała, m.in. ,,Ta wspólna kolacja w rodzinnym gronie, to czar i tajemnica białego opłatka, a okres przedświąteczny, to szczególny nastrój czasu oczekiwania. My to zebrani tworzymy wyjątkowy krąg przyjaznych sobie ludzi, bo właśnie Amazonki jak mało kto, znają wartość życia, ale także i cierpienia. Są również z nami ludzie nam życzliwi i oddani, gotowi nieść pomoc i wsparcie. Serdecznie witam kapłanów i przedstawicieli władz samorządowych, na których dobroć, serdeczność i pomoc możemy liczyć. Chcemy wspólnie z wami cieszyć się życiem i nadchodzącymi świętami”.
    Życzenia paniom złożyli: proboszcz parafii św. Bartłomieja ks. kan. Szczepan Janas, proboszcz parafii św. Barbary ks. kan. Edward Zieliński, starosta staszowski Michał Skotnicki, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć i prezes ,,Świętokrzyskiego Klubu Amazonki” w Kielcach Alicja Korczak. Odczytano również życzenia od Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Staszowie. Po odśpiewaniu kolędy i hymnu amazonek, rozpoczęto życzenia opłatkowe, a wspólna wieczerza, przygotowana w stołówce Internatu Zespołu Szkół w Staszowie, zakończyła blisko 4-godzinne spotkanie.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech