Pożegnaliśmy śp. Rafała

Utworzono: wtorek, 31, październik 2017

phoca thumb l 1W przeddzień Święta Zmarłych, 31 października br., towarzyszyliśmy naszemu Koledze śp. Rafałowi Susce w Jego ostatniej drodze. Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się o godz. 14:00, w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie.

 Mszę świętą koncelebrowaną odprawił ks. kan. Wiesław Kowalewski z Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, który pod koniec liturgii w serdecznych słowach pożegnał swojego serdecznego kolegę śp. Rafała, przypominając Jego zasługi i wkład pracy m.in. w dziele budowy drogi do klasztoru pokamedulskiego w Rytwianach. Homilię wygłosił ks. Paweł Maciąg - wikariusz parafii św. Bartłomieja w Staszowie. W imieniu władz samorządowych powiatu staszowskiego, oraz współpracowników, śp. Zmarłego pożegnał starosta staszowski Michał Skotnicki. Ogrom sympatii, jaką w czasie swojego krótkiego życia, zawsze był otoczony śp. Rafał, uwidocznił się w ponad tysięcznej rzeszy uczestników pogrzebu.

                       Tekst i foto: Jan Mazanka


     Śp. Rafała, w imieniu władz samorządowych powiatu staszowskiego oraz współpracowników Zmarłego, pożegnał starosta staszowski Michał Skotnicki, mówiąc:

,,Droga, pogrążona w smutku  Rodzino Zmarłego, Czcigodni Księża, Szanowni Państwo!
     Przypadł mi smutny obowiązek pożegnania naszego nieodżałowanego Kolegi, śp. Rafała, z którego śmiercią, tak nagłą, nie sposób się pogodzić. Trudno uwierzyć, że nie ma Go już wśród nas. Odszedł nie tylko bardzo dobry człowiek, kochający i troskliwy mąż i ojciec dwóch wspaniałych synów, ale także wybitny w swojej profesji fachowiec.
    Śp. Rafał był absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Pracę w Zarządzie Dróg Powiatowych w Staszowie rozpoczął 1 lipca 1999 roku, przechodząc kolejne szczeble awansu zawodowego, do objęcia w 2008 roku, funkcji dyrektora Zarządu. Niestety, tak nagle straciliśmy przyjaciela i znakomitego współpracownika o wyjątkowych kwalifikacjach zawodowych, który pozostawił po sobie setki kilometrów odbudowanych dróg powiatowych oraz liczne inwestycje infrastruktury drogowej. Dowodem uznania kolegów dyrektorów dla profesjonalizmu zawodowego śp. Rafała był fakt, że w 2015 roku, jednogłośnie powierzyli mu funkcję Przewodniczącego Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Powiatowych Województwa Świętokrzyskiego oraz pełnomocnika do reprezentowania Zarządów Dróg Powiatowych na forum wojewódzkim i krajowym. Był także członkiem Świętokrzyskiej Izby Inżynierów Budownictwa w Kielcach.
    Śp. Rafał był człowiekiem pełnym uroku i ciepła, o nadzwyczajnej kulturze osobistej, ogromnej dobroci, wielkim sercu dla ludzi. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy, nigdy nie zabrakło mu czasu dla drugiej osoby. Bardzo często, podczas cotygodniowych odpraw dopytywał o potrzeby mieszkańców, zawsze był blisko ludzkich problemów. Był też wielkim lokalnym patriotą, a niezwykłe kompetencje i umiejętność bezkonfliktowego rozwiązywania problemów sprawiały, że współpraca z Nim należała do szczególnej przyjemności i przynosiła wszystkim ogromnie dużo satysfakcji. Pozostanie w naszej pamięci jako bardzo dobry człowiek, najlepszy Kolega i wybitny fachowiec.
    Żegnam Cię Rafale w imieniu członków Rady i Zarządu Powiatu w Staszowie, Twoich współpracowników z Zarządu Dróg Powiatowych, pracowników Starostwa i Jednostek Organizacyjnych Powiatu Staszowskiego. Drogi Rafale, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Człowiek żyje tak długo, jak pamięć o nim, a my o Tobie pamiętać będziemy zawsze. Śpij spokojnie.”

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png