Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP i MDP w gminie Rytwiany

Utworzono: środa, 06, wrzesień 2017

phoca thumb l 8W dniu 3 września br., w Sichowie Małym na boisku sportowym, przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rytwiany. Mimo niesprzyjającej aury, dużego zachmurzenia, opadów deszczu, strażacy z Sichowa Małego wzorowo  przygotowali  plac do przeprowadzenia ćwiczeń, dzięki czemu drużyny mogły bezpiecznie i sprawnie rywalizować. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie odstraszyły licznie przybyłą publiczność, która znakomicie dopingowała rywalizujące w sportowym duchu drużyny.


W niedzielnych zawodach wzięło udział 15 drużyn: 8 Ochotniczych Straży Pożarnych, 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców oraz 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach sztafety pożarniczej 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. Zmagania drużyn oceniała komisja sędziowska, powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie, sędzią głównym był mł. bryg. Janusz Juszczak.
W kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych w sztafecie pożarniczej zwyciężyła drużyna OSP Sichów Mały z rezultatem 55,11 pkt. W ćwiczeniu bojowym również bezkonkurencyjna  okazała się jednostka z Sichowa Małego, która uzyskała rezultat 35,87 pkt. Czas uzyskany przez OSP z Sichowa Małego w ćwiczeniu bojowym jest znakomitym rezultatem.
Klasyfikacja generalna w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych przedstawia się następująco:
Miejsce Drużyna Punkty
1 OSP Sichów Mały 90,98
2 OSP Kłoda 102,16
3 OSP Szczeka 103,52
4 OSP Rytwiany 106,56
5 OSP Ruda 111,58
6 OSP Niedziałki 120,57
7 OSP Strzegom 122,92
8 OSP Tuklęcz 134,31

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców, zarówno w sztafecie pożarniczej, osiągając najlepszy rezultat – 60,17 pkt., jak również w ćwiczeniu bojowym z rezultatem 24,37 pkt. zwyciężyła drużyna MDP Rytwiany.

Klasyfikacja generalna w tej kategorii przedstawia się następująco:
Miejsce Drużyna Punkty
1 MDP Rytwiany 84,54
2 MDP Kłoda 94,65
3 MDP Ruda 105,96
4 MDP Sichów Mały A 109,60
5 MDP Sichów Mały B 111,06

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt, zarówno w sztafecie pożarniczej (66,61 pkt.), jak i ćwiczeniu bojowym (26,84 pkt.) najlepsze rezultaty uzyskała MDP z Rytwian. Drugie miejsce zajęła drużyna dziewcząt z Sichowa Małego, z wynikami odpowiednio 71,58 pkt. oraz 27,95 pkt.

Klasyfikacja generalna w tej kategorii przedstawia się następująco:
Miejsce Drużyna Punkty
1 MDP Rytwiany 93,45
2 MDP Sichów Mały 99,53


Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary, medale oraz nagrody, które wręczyli: wicestarosta Staszowski Tomasz Fąfara, wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz, sekretarz Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie Mieczysław Madej, przewodniczący Rady Gminy w Rytwianach Jerzy Gwizdowski oraz komendant gminny ZOSP RP w Rytwianach dh Grzegorz Rajca.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować gminę Rytwiany na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się 17 września br., również na stadionie sportowym w Sichowie Małym. Jednostka OSP Sichów Mały, jako zwycięzca poprzednich zawodów powiatowych udział w tych zawodach miała już wcześniej zapewniony. W kategorii OSP dodatkowo gminę Rytwiany reprezentować będzie drużyna z Kłody, z uwagi na zajęcie 2 miejsca w gminie. Również w kategorii MDP dziewczyn, start miała już zapewniony drużyna z Sichowa Małego, z racji wygrania poprzedniej edycji zawodów powiatowych. Należy dodać, że od momentu powstania powiatu staszowskiego w 1999 roku, zawody powiatowe zawsze w kategorii OSP wygrywała jednostka z Gminy Rytwiany, raz uczyniła to jednostka z OSP Ruda, a ośmiokrotnie najlepszą była drużyna OSP z Sichowa Małego.

                                     Dh Grzegorz Rajca

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png