W Staszowie czytano „Wesele”

Utworzono: środa, 06, wrzesień 2017

phoca thumb l 3W 2017 roku, lekturą ,,Narodowego Czytania” wybrano ,,Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Dramat ten zwyciężył 3 inne propozycje w głosowaniu internetowym. Ogólnopolski finał tegorocznej edycji zaplanowano na sobotę 2 września br.  Również w powiecie staszowskim, w tym dniu, czytano „Wesele”, m.in. w staszowskim Ratuszu, który w sobotnie przedpołudnie gościł: samorządowców, uczniów szkół wszystkich szczebli, regionalistów i stałych czytelników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie.


Czytanie rozpoczęli: starosta staszowski Michał Skotnicki i przewodniczący Rady Miejskiej Staszowa Dominik Rożek. Następnie dołączyli: burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie Anna Karasińska, członkowie Uniwersytetu III Wieku w Staszowie Kazimiera Dorosińska i Stanisław Ratusznik, a następnie: uczniowie, rodzice, członkowie ,,Dyskusyjnego Klubu Książki” i stali czytelnicy biblioteki.
Jak przystało na wesele, również i temu wydarzeniu towarzyszyła muzyka, grała Kapela Estradowa Staszowskiego Ośrodka Kultury.

Tekst: Paulina Majczak
Foto: archiwum Biblioteki Miasta i Gminy w Staszowie

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png