Ogólnopolskie zawody pływackie o puchar starosty w Staszowie

Utworzono: środa, 26, kwiecień 2017

phoca thumb l 7W dniu 22 kwietnia br. na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyła się II edycja „Otwartych Mistrzostw Staszowa Ogólnopolskich Zawodów o Puchar Starosty Staszowskiego”.
     W sportowej rywalizacji wzięło udział kilkuset zawodników z 18 klubów oraz 12 pływaków niezrzeszonych w żadnym klubie. Zawody zgromadziły w staszowskim PCS wielu miłośników pływania, którzy żywiołowo dopingowali swoich faworytów.

     Imprezę otworzył dyr. Powiatowego Centrum Sportowego Andrzej Walczowski, wśród zaproszonych gości byli: starosta staszowski Michał Skotnicki oraz burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć.
     Zawody rozegrano w dwóch blokach. Młodzi pływacy rywalizowali w następujących konkurencjach, z podziałem na kobiety i mężczyzn: 25 i 50 m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz motylkowym, a także w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym.
      Organizatorami pływackich zmagań o puchar starosty staszowskiego byli: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie oraz Stowarzyszenie Centrum Sport i Rekreacja w Staszowie.  

 

   

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png