Uczniowski turniej pożarniczy

Utworzono: wtorek, 11, kwiecień 2017

phoca thumb l 10W dniu 7 kwietnia br. w Starostwie staszowskim, odbył się uczniowski turniej wiedzy pożarniczej, stanowiący eliminacje do turnieju na szczeblu wojewódzkim. Turniej co roku organizowany jest przez Komendę Powiatową PSP w Staszowie wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło łącznie 25 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.


W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Rafał Bednarski z gminy Łubnice, II miejsce  zajęła Marta Wiśniewska z gminy Bogoria, a III miejsce Amelia Kluszczyńska z gminy Staszów. W kategorii ,,gimnazja” klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce  Aleksandra Karwacka z gminy Bogoria, II miejsce Kacper Szewczyk z gminy Rytwiany, III miejsce Karolina Cebula z gminy Osiek. Zwycięzcą w kategorii ,,szkoły ponadgimnazjalne” został Wiktor Łoch z gminy Bogoria, II miejsce zajął Jakub Bąk z gminy Staszów natomiast III miejsc zajął Daniel Nasieniak z gminy Rytwiany.
    Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat staszowski na rozgrywkach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 27 kwietnia br., w Woli Morawickiej. Nagrody dla najlepszych uczestników turnieju ufundował powiat staszowski. Po zakończeniu turnieju komendant powiatowy PSP w Staszowie mł. bryg. Rafał Gajewicz zaproponował uczniom i ich opiekunom obejrzenie filmu na temat niebezpieczeństw i szkodliwości wypalania traw, co niestety jest ciągle plagą na naszych wsiach. Komendant zaapelował o reagowanie i przeciwdziałanie tym szkodliwym praktykom.

                                Tekst: Paulina Majczak
Foto: Paulina Majczak, st. kpt. Tomasz Banaś

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png