Kolejny weekendowy turniej tańca w Staszowie

Utworzono: wtorek, 04, kwiecień 2017

phoca thumb l 1W dniu 1 kwietnia br., w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie, odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca o puchar Tadeusza Wrześniaka, właściciela Hut Szkła Gospodarczego oraz II edycja świętokrzyskich konfrontacji tanecznych o puchar burmistrza Staszowa. Taneczne zmagania zgromadziły w hali staszowskiego OSiR-u liczną widownię, wśród której byli m.in. samorządowcy ziemi staszowskiej i świętokrzyskiej.

W pierwszym dniu, wszyscy zebrani mogli obejrzeć pokaz umiejętności par tanecznych, występujących w 7 kategoriach wiekowych. Tancerze z 49 klubów z całej Polski, zaprezentowali się w stylach: standardowym oraz latynoamerykańskim. Zwycięzcy poszczególnych kategorii odebrali dyplomy i puchary, ufundowane przez prezesa Tadeusza Wrześniaka, właściciela Hut Szkła Gospodarczego. Nagrody zwycięskim parom wręczyli, m.in.: starosta Michał Skotnicki oraz przedstawiciel Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka Jacek Jaworski.  
Natomiast 2 kwietnia br., odbyły się II Świętokrzyskie Konfrontacje Taneczne o puchar burmistrza Staszowa. Umiejętności tancerzy, z 7 klubów z województwa świętokrzyskiego, rywalizujących w 9 kategoriach wiekowych wzbudziły duże zainteresowanie miłośników tańca. Sędzią głównym sobotniego turnieju był Andrzej Orszulak z Krosna, natomiast arbitrem niedzielnych konfrontacji był Jarosław Dziedziczak z Kielc.

Tekst: Michał Skrętek
       Foto: Michał Skrętek i Archiwum SOK

   

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png