Prezydent Rzeczypospolitej z wizytą na ziemi staszowskiej

Utworzono: piątek, 31, marzec 2017

phoca thumb l 5W nawiązaniu do deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy z okresu kampanii wyborczej, przewidującej wizyty prezydenta w każdym z powiatów w Polsce, Staszów i Połaniec, we czwartek 30 marca br. miał przyjemność gościć głowę państwa.
    Swój pobyt na ziemi staszowskiej prezydent Andrzej Duda rozpoczął od wizyty w Elektrowni Enea Połaniec, gdzie zapoznał się z zadaniami i funkcjonowaniem elektrowni i jej znaczeniem dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Prezydent zwiedził Nastawnię Centralną oraz wjechał na taras Zielonego Bloku i zwiedził sam obiekt. Jednostka o mocy 230 MW jest największym na świecie blokiem energetycznym opalanym w 100 proc. biomasą. W programie wizyty nie zabrakło czasu na spotkanie i rozmowy z pracownikami elektrowni oraz kierownictwem Spółki. Prezydent, m.in. wysłuchał informacji o zakończeniu, w dniu 14 marca br., transakcji zakupu przez Grupę Enea od ENGIE International Holdings B.V. 100 proc. akcji ENGIE Energia Polska, spółki, do której należała Elektrownia Połaniec.
    Kilka minut po godz. 16:00, prezydencki helikopter wylądował na stadionie ,,Pogoni” Staszów, skąd prezydent Andrzej Duda przejechał na staszowski Rynek, oczekiwany przez władze samorządowe, mieszkańców miasta  i okolic, uczniów szkół wszystkich szczebli, przedsiębiorców, a także druhów strażaków i poczty sztandarowe jednostek. W swoim przemówieniu prezydent Andrzej Duda obszernie i szczegółowo nawiązał do historii Staszowa, począwszy od I połowy XIV wieku do czasów współczesnych. Podkreślił historyczne i gospodarcze znaczenie miasta Staszowa w minionych wiekach, jak również i obecnie, nawiązując, m.in. do swojej wizyty w elektrowni Enea  w Połańcu. Przed odjazdem prezydent Andrzej Duda długo rozmawiał z obecnymi na spotkaniu, w tym także z młodzieżą i z dziećmi. Prezydentowi towarzyszyli senatorowie i posłowie Prawa i Sprawiedliwości, a także wojewodowie świętokrzyscy. Po godz. 18:30, kolumna prezydencka odjechała na stadion, skąd prezydent Andrzej Duda odleciał helikopterem do Warszawy.
                              

 Tekst i foto: Jan Mazanka

   

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png