Zapaśnicy na zawodach w Kraśniku

Utworzono: piątek, 16, grudzień 2016

Zapaśnicy na zawodach w KraśnikuKolejny występ zapisali na swoim koncie zapaśnicy Centrum Staszów. Tym razem dobrze wypadli w XXV Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów Młodszych, który odbył się w Kraśniku pod koniec listopada br. Jakub Wojsa z Centrum Staszów wywalczył ósmą pozycję w kategorii do 42 kilogramów i uzyskał kwalifikację do kadry narodowej juniorów młodszych. W Kraśniku rywalizowali najlepsi polscy zawodnicy w tej kategorii wiekowej oraz dziewięć ekip zagranicznych, z: Kanady, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Czech i Słowacji.

Był to ostatni turniej kwalifikacyjny do kadry. Ze względu na obsadę, zawody te nazywane są małymi mistrzostwami Europy. W tej grupie wiekowej jest to turniej zamykający ważne starty w tym sezonie. Trenerem zapaśników w Centrum Staszów jest Wiktor Skrobacz. Jednym z obserwatorów turnieju był miłośnik zapasów - piosenkarz Rafał Brzozowski, który pozował do zdjęć z zawodnikami. Po tym turnieju miejsce w kadrze narodowej juniorów młodszych na przyszły rok zapewnił sobie Jakub Wojsa ze Staszowa. Sekcja zapasów ,,Centrum Staszów” mogła w tym Pucharze wystąpić w nowych strojach zapaśniczych dzięki dofinansowaniu ich zakupu przez Powiat Staszowski, za co Stowarzyszenie ,,Centrum” serdecznie dziękuje staroście Michałowi Skotnickiemu, wicestaroście Tomaszowi Fąfarze oraz dyrektorowi Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie Andrzejowi Walczowskiemu. W przyszłym roku, w dniach 7-9 kwietnia, w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 i II Puchar Polski Juniorów Młodszych w zapasach.

Tekst: Wiktor Skrobacz
Foto: PCS Staszów

Zapaśnicy na zawodach w Kraśniku

Staszowscy zapaśnicy na zawodach w Kraśniku, od lewej: Michał Kozioł, Michał Szymański, Adrian Nawrot, Mateusz Grzybowski, Jakub Wojsa, Klaudiusz Sobieniak i trener Wiktor Skrobacz.

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png