Strzelano w Szydłowie

Utworzono: poniedziałek, 14, listopad 2016

phoca thumb l 6Dla uczczenia 98. rocznicy odzyskania niepodległości, w dniu 12 listopada br., na strzelnicy Szydłowskiego Towarzystwa Strzeleckiego, rozegrano VII Międzywojewódzki Turniej Strzelecki Samorządowców.
W turnieju udział wzięło 37 samorządowców, podzielonych na 3-osobowe drużyny, reprezentujące 9 jednostek: Urząd Miejski w Szydłowcu, Urząd Miasta i Gminy Kazimierz Dolny, Starostwo Powiatowe w Staszowie, Urząd Miasta i Gminy Staszów – 2 drużyny, Urząd Gminy Rytwiany, Urząd Gminy Raków, Urząd Gminy Tuczępy oraz Urząd Gminy Szydłów, który wystawił 3 drużyny.  Strzelano na odległość 50 m z karabinka sportowego kbks - kal. 5,6 mm, i na odległość 20 m z pistoletu - kal. 5,6 mm. Każdy z zawodników oddał łącznie 6 strzałów próbnych i 10 na ocenę. Drużyna mogła zdobyć maksimum 300 punktów.
Zespołowo, z wynikiem 245 pkt. zwyciężyła, zdobywając puchar wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, reprezentacja Starostwa Powiatowego w Staszowie w składzie: starosta staszowski Michał Skotnicki, członek Zarządu Powiatu Jerzy Chudy i naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Jan Mazanka. II miejsce, z wynikiem 242 pkt. zajęła drużyna Gminy Rytwiany w składzie: dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Robert Wyrazik, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej Piotr Błąk i inspektor Sylwia Bielawska. III miejsce, z wynikiem 224 pkt. przypadło Urzędowi Miasta i Gminy Staszów, w składzie: sekretarz gminy Sławomir Mikula, komendant Straży Miejskiej Joanna Tutak i referent Magdalena Sierant.
Wśród pań, z wynikiem 79 pkt., triumfowała Magdalena Sierant z Urzędu Miasta i Gminy Staszów, zdobywając puchar Prezesa Świętokrzyskiego Związku Strzelectwa Sportowego dr. Grzegorza Świercza. II miejsce, z wynikiem 75 pkt., zajęła Sylwia Bielaska z Gminy Rytwiany, a III, z wynikiem 69 pkt., przypadło zastępcy burmistrza Staszowa dr. Ewie Kondek.
W całym turnieju triumfowali mężczyźni, z wynikiem 90 pkt. zwyciężył Piotr Błąk z Rytwian, który tym samym wywalczył puchar ufundowany przez marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa. II miejsce, z liczbą 89 pkt. zajął Jan Mazanka, a III z wynikiem 87 pkt., przypadło Jerzemu Chudemu, obydwaj reprezentowali Starostwo staszowskie.
Organizatorem turnieju był wójt gminy Szydłów Jan Klamczyński ze współpracownikami. Puchary za II i III miejsca ufundowano ze środków Urzędu Gminy w Szydłowie.
                                          

 Tekst i foto: Jan Mazanka i Piotr Walczak

   

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png