11 Listopada świętowano w Staszowie

Utworzono: piątek, 11, listopad 2016

phoca thumb l 2098. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, podobnie jak w latach ubiegłych, władze powiatu staszowskiego obchodziły wspólnie z samorządem miejsko-gminnym Staszowa.

    Rozpoczęto o godz. 9:30 V Biegiem Niepodległości z udziałem uczniów szkół wszystkich szczebli z terenu powiatu staszowskiego. Po zakończenie biegowych zmagań w parku im. Adama Bienia w Staszowie wręczono medale i dyplomy. Mszę świętą za Ojczyznę, w Sanktuarium Jana Pawła II, odprawili: ks. kan. Edward Zieliński i ks. kan. Szczepan Janas, który także wygłosił homilię.

Po zakończeniu liturgii oficjalna część obchodów odbyła się na staszowskim Rynku. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Staszowa Leszek Kopeć. W tegorocznym święcie, oprócz delegacji samorządowych i przedstawicieli szkół, służb, przedsiębiorców oraz licznych środowisk ziemi staszowskiej, uczestniczyli także: eurodeputowany dr inż. Czesław Siekierski i przedstawicielka wojewody świętokrzyskiego Mariola Zięba. Władze powiatu staszowskiego reprezentowali: przewodniczący Rady Powiatu Damian Sierant, starosta staszowski Michał Skotnicki, wicestarosta Tomasz Fąfara, a także radni i dyrektorzy jednostek organizacyjnych. Po złożeniu kwiatów przed tablicą Józefa Piłsudskiego i pomnikiem Tadeusza Kościuszki, kolumna marszowa przeszła pod Staszowski Ośrodek Kultury, gdzie starosta Michał Skotnicki podziękował wszystkim za udział w świętowaniu Dnia Niepodległości i zaprosił na poczęstunek. Następnie, o godz. 15:00 w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie, rozpoczął się Halowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Staszowskiego. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn, zwyciężyła reprezentacja Urzędu Miasta i Gminy Połaniec, przed Urzędem Miasta i Gminy Staszów. Trzecie miejsce zajęli piłkarze ze Starostwa Powiatowego w Staszowie.
                                      

 Tekst i foto: Jan Mazanka i Sławomir Rakowski

   

 

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png