Pożegnanie Siostry Dyrektor

Utworzono: wtorek, 25, październik 2016

phoca thumb l 4    Siostra dyr. Halina Romanowska, kierująca nieprzerwanie przez 14 lat Domem Opieki Społecznej Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo w Kurozwękach, przeszła na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji, w niedzielę 23 października br. o godz. 17:00, w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Augustyna, proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Bąk odprawił uroczystą mszę dziękczynną za 14 lat twórczej pracy Siostry Dyrektor w kurozwęckiej placówce. W wygłoszonej homilii ksiądz kanonik podkreślił nie tylko zasługi siostry dla rozbudowy i rozwoju Domu Opieki, ale także zwrócił uwagę na jej osobowe cechy, do których w pierwszym rzędzie zaliczył niezwykłą pracowitość siostry, wiedzę fachową i konsekwentną realizację swojej życiowej misji, jaką była potrzeba i chęć niesienia pomocy osobom starszym, często schorowanym i samotnym.
    O tym czytamy także, m.in. w liście, jaki starosta staszowski Michał Skotnicki przekazał na ręce siostry dyr. Haliny Romanowskiej, cyt.,,…Wiedza fachowa Siostry Dyrektor, oddanie sprawie niesienia pomocy potrzebującym oraz umiejętność kierowania ludźmi i zarządzania tak rozbudowanym obiektem, w skład którego wchodzą zarówno oddziały opieki i rehabilitacji, jak również dział gospodarczy, dały nadspodziewanie pozytywne efekty, stawiające kurozwęcki Dom Opieki w ścisłym gronie najlepszych tego typu placówek w Polsce. Począwszy od 1 czerwca 2002 roku, współpraca z Siostrą Dyrektor, była dla władz powiatu staszowskiego, dyrekcji i pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także i nas osobiście, zaszczytem i przyjemnością. Czerpaliśmy z tej współpracy nie tylko osobistą satysfakcję i zadowolenie, ale także staraliśmy się wykorzystywać doświadczenie i wiedzę Siostry Dyrektor w innych obszarach pomocy społecznej…”.
    We mszy świętej dziękczynnej udział wzięli licznie przybyli współpracownicy siostry, pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Kurozwękach, a także przyjaciele i znajomi Siostry Dyrektor.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

  

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png