KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Utworzono: wtorek, 25, październik 2016

phoca thumb l 4W dniach: 6 – 8 października br., w Ogólnopolskim Podsumowaniu Konkursu Naukowego  E(x)plory w Gdyni, Zespół Szkół w Połańcu reprezentowali: Arek Murdza IVB TE i Kuba Zyngier IIIA LO. Obydwaj uzyskali tytuły finalistów i dodatkowo Arek otrzymał nagrodę specjalną firmy DPD w wysokości 3000 zł.

    Nasi chłopcy byli jedynymi reprezentantami  województwa świętokrzyskiego, a dodatkowo uczniowie naszej szkoły trzeci rok z rzędu są w ścisłym finale - a takiego wyniku nie ma żadna inna szkoła w Polsce. Prosto z Gdyni, Kuba pojechał na Politechnikę Warszawską na IWIS (International Warsaw Invention Show) – międzynarodową imprezę o tematyce innowacyjno-wynalazczej. Ponad 300  wynalazków z 30 krajów i ... srebrny medal dla Zespołu Szkół w Połańcu. Dodatkową nagrodą dla Kuby było zaproszenie na Thailand Inventors’ Day 2017 w Bangkoku.
Co zrobić aby osiągnąć sukces? Niezwykle proste - zdefiniować innowacyjny problem naukowy, znaleźć praktyczne rozwiązanie, wykonać i uruchomić model, napisać pracę teoretyczną, przebrnąć eliminacje i załapać się na konkurs, a tam przed jury ( profesorowie uczelni, naukowcy z różnych dziedzin ) zaprezentować pracę i odpowiedzieć na serię pytań i cierpliwie czekać na werdykt.

                        Tekst i foto: Mariusz Zyngier

   

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png