Podwójna uroczystość w Staszowie

Utworzono: poniedziałek, 26, wrzesień 2016

phoca thumb l 2Obchody 50-lecia działalności Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki ,,Siarkopol” SA, zostały połączone z  otwarciem zmodernizowanego Stadionu Miejskiego w Staszowie. Obydwie uroczystości jakie odbyły się w sobotę 24 września br., poprzedzono zawodami sportowymi rozegranymi na nowym obiekcie i występami młodych artystów Staszowskiego Ośrodka Kultury.

    W uroczystości obchodów 50-lecia Grupy Azoty KiZChS ,,Siarkopol” SA w Grzybowie, a także oficjalnego zakończenia I etapu modernizacji stadionu udział wzięli, m.in.: eurodeputowany Bogdan Wenta, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia dr n. med. Marek Tombarkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera, z-ca dyr. Departamentu Sportu dla Wszystkich Marcin Kaczmarczyk, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Izydor Grabowski i Mark Strzała, przewodniczący Rady Powiatu w Staszowie Damian Sierant, starosta staszowski Michał Skotnicki, Przewodniczący Rady Miejskiej Staszowa Ireneusz Kwiecjasz oraz burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć. Obecni byli także członkowie Zarządu Grupy Azoty KiZChS ,,Siarkopol” SA w Grzybowie na czele z prezesem Karolem Dytkowskim, który od zaproszonych gości odebrał liczne gratulacje, grawertony i listy z wyrazami uznania dla półwiecza spółki i jej znaczenia w rozwoju Staszowa i okolicznych miejscowości.
    Słowa gratulacji skierowano również do władz miasta z tytułu zakończenia I etapu modernizacji stadionu, którego koszt wyniósł 1 mln 440 tys. zł, z czego 50 % zostało dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. W ramach zadania wykonano, m.in.: remont nawierzchni i bieżni wokół boiska, remont bieżni sześciotorowej dla biegu sprinterskiego, remont rzutni pchnięcia kulą i oszczepem, remont skoczni wzwyż i w dal. Wymieniono również siedziska na trybunie głównej i bocznej oraz wyremontowano ogrodzenie płyty głównej boiska. II etap modernizacji stadionu planowany jest w przyszłym roku.
    W trakcie imprezy rozegrano także mecze piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Urzędu Miasta Staszów i Grupy Azoty KiZChS ,,Siarkopol” SA oraz drużynami młodzieżowymi ,,Pogoni” Staszów i  ,,Stali” Mielec.  Artystyczną atrakcją były koncerty: zespołu ,,Strachy na Lachy” i gwiazdy wieczoru Grzegorza Hyżego.

                                    Tekst foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech