Leśna Apteka po raz 11.

Utworzono: poniedziałek, 26, wrzesień 2016

phoca thumb l 3Doroczny kiermasz ,,Leśna Apteka” w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, który odbył się w niedzielę 25 września br., jak zawsze cieszył się popularnością zarówno wśród producentów jak i amatorów zdrowej żywności, którzy zachęceni słoneczną pogodą licznie zjechali do Rytwian.


Tradycyjnie rozpoczęto mszą świętą w klasztorze pokamedulskim, po której ks. kan. Wiesław Kowalewski poinformował wiernych o inicjatywach na rzecz remontu kompleksu poklasztornego, jakie udało się zrealizować w roku bieżącym, a także o zamierzeniach na najbliższe miesiące i lata, wśród których jest, m.in. plan remontu i zabezpieczenia monumentalnego drewnianego ołtarza. Ks. kan. Wiesław Kowalewski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do wykonanych prac oraz zabezpieczenia niezbędnych funduszy, na czele z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem i dyrektorem Departamentu Promocji, Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Jackiem Kowalczykiem.
    Oficjalne otwarcie kiermaszu ,,Leśna Apteka” odbyło się w samo południe. Występy artystyczne rozpoczął ojciec Piotr z Zakonu Trynitarzy, a w gronie występujących artystów znalazła się, m.in. Kapela Nadwiślanie. Gwiazdą imprezy był solista zespołu ,,Wawele” Jan Wojdak.

                                                        Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png