Pożegnaliśmy śp. Jana Glinczewskiego

Utworzono: wtorek, 20, wrzesień 2016

phoca thumb l 7Pogrzeb śp. dyr. Jana Glinczewskiego, z udziałem najbliższej rodziny zmarłego: żony Zofii, córki Katarzyny, wnuka Piotra oraz przyjaciół z Polski i Ukrainy, odbył się w poniedziałek 19 września br. na Cmentarzu Batowickim w Krakowie. Mszę świętą w kaplicy cmentarnej odprawił i homilię wygłosił ks. prałat dr Andrzej Kaszycki, były  kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach, a obecnie proboszcz parafii św. Jadwigi w Kielcach i kapelan Konfederacji Polaków Podola w Winnicy.

Mowę pożegnalną wygłosił przewodniczący Komisji Finansów Rady Miasta Kielce Tomasz Bogucki - przyjaciel dyr. Jana Glinczewskiego i długoletni współpracownik zmarłego w realizacji inicjatyw kielecko – winnickich. Mówca podkreślił wieloletni pedagogiczny dorobek dyr. Jana Glinczewskiego i jego wkład w patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży Polonii Podolskiej, a także umożliwienie im kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu staszowskiego i Kielc, jak również studiowania na wyższych uczelniach kieleckich.
    Wśród uczestników pogrzebu była także delegacja z powiatu staszowskiego w osobach, m.in.: starosty Michała Skotnickiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Marka Chyli, byłego starosty Czesława Pargieły, a także grono pedagogów, na czele z dyrektorem Zespołu Szkół w Staszowie Izydorem Grabowskim i naczelnikiem Wydziału Edukacji w Starostwie staszowskim Tadeuszem Kardynałem. Uczestnictwo w ceremonii pogrzebowej licznej delegacji staszowskiej, było wyrazem uznania i szacunku dla osoby śp. dyr. Jana Glinczewskiego, który w czasie 14-letniej współpracy z powiatem staszowskim corocznie konsekwentnie realizował kolejne projekty polegające na wzajemnych wizytach dzieci i młodzieży obydwu krajów, a także pedagogów, pracowników samorządowych oraz przedsiębiorców.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png