W staszowskim szpitalu powstanie konsultacyjny gabinet onkologiczny.

Utworzono: wtorek, 02, sierpień 2016

phoca thumb l 2Będzie to już czwarta uruchomiona w tym roku na terenie naszego województwa filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Umowę w tej sprawie, w dniu 1 sierpnia br., podpisali dyrektor ŚCO prof. UJK dr hab. n. med. Stanisław Góźdź oraz starosta staszowski Michał Skotnicki i dyr. staszowskiego szpitala Józef Żółciak.

    ,,Najlepszą formą pomocy chorym jest wyjście w teren i tworzenie filii naszego Centrum w powiatach, by maksymalnie skrócić drogę chorego do opieki onkologicznej” – podkreślił po podpisaniu umowy prof. Stanisław Góźdź. ,,Lekarze onkolodzy w miejscowych szpitalach konsultujący pacjentów w filii, są forpocztą Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, zapewniając pacjentom opiekę onkologiczną w pobliżu ich miejsca zamieszkania, a w razie potrzeby koordynują ich dalszą diagnostykę i leczenie w Kielcach” - dodał dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.
    Konsultacyjny gabinet onkologiczny, który od września zacznie działać w staszowskim szpitalu będzie czwartą utworzoną w tym roku filią Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Umożliwi to szybkie zdiagnozowanie i rozpoczęcie leczenia. ,,Gdy ŚCO wyszło z inicjatywą utworzenia dyżurów i poradni w powiatach, doszliśmy do wniosku, że nasz szpital również może mieć u siebie poradnię onkologiczną. Nam też zależy na tym, aby pacjent był jak najszybciej zdiagnozowany i mógł rozpocząć leczenie”  - powiedział starosta staszowski Michał Skotnicki. Jak stwierdził dyr. Józef Żółciak - ,,staszowski szpital współpracuje ze świętokrzyskim Centrum Onkologii już od dawna, chociażby w związku z wejściem w życie pakietu onkologicznego. Utworzenie filii ŚCO w szpitalu w Staszowie jest następnym krokiem w naszej współpracy. Wszystko już mamy przygotowane. Jest gabinet lekarski, zabiegowy. Obsługa personelu średniego też jest już wyznaczona, trzeba ją tylko przeszkolić, więc od września ruszamy pełną parą” – dodał szef staszowskiej lecznicy.
                                

Tekst i foto: ,,Echo Dnia”

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png