NOWY PROJEKT DLA MIŁOŚNIKÓW SZTUKI!

Utworzono: poniedziałek, 01, sierpień 2016

W SZLACHETNEJ PACZCE można pomagać na wiele sposobów. Jedną z form pomocy jest projekt SZTUKA TERAZ, który powstał z miłości do sztuki i piękna. Zapraszamy Polaków do zaangażowania się w działania społeczne poprzez udział w aukcji dzieł sztuki w czasie poprzedzającym finał Paczki. Zostań kuratorem lub artystą w projekcie i zdobądź wyjątkowe doświadczenie na rynku sztuki!

main sztuka teraz logo

 

W projektach Stowarzyszenia WIOSNA – SZLACHETNEJ PACZCE i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI − wyzwalamy w ludziach potencjał, pomagamy im usuwać życiowe bariery i zmieniamy myślenie Polaków odnośnie do rodzin w potrzebie czy dzieci z problemami. W projekcie SZTUKA TERAZ chcemy dowartościować zdolnych artystów i kuratorów, by rozwijali się, i jednocześnie pragniemy zmieniać myślenie społeczeństwa o twórcach.

Chcę zostać kuratorem w projekcie >>

Chcę zostać artystą w projekcie >>

Dochód ze sprzedanych dzieł zostanie przeznaczony na SZLACHETNĄ PACZKĘ, która już od 15 lat pomaga rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym. Tylko w zeszłej edycji wsparcie otrzymało 20 tysięcy 771 rodzin w potrzebie!

Celem projektu SZTUKA TERAZ jest także promowanie polskiej dobrej sztuki wśród społeczeństwa. Pokazujemy ludzi wartościowych i zdolnych – polskich artystów oraz kuratorów pozyskujących dzieła do aukcji.

Zrób to razem z nami! Kurator i artysta to osoby, które chciałyby zmieniać rynek sztuki w Polsce. Rozwijają oni swoje kompetencje, a jednocześnie ich doświadczenie przekłada się na konkretną pomoc − w tym przypadku celem jest wsparcie działań SZLACHETNEJ PACZKI.

Kurator i artysta to bardzo ważne osoby − bez nich grudniowa aukcja się nie odbędzie!

Jaka jest rola kuratora?

Kurator pozyskuje wartościowe dzieła do projektu i wstępnie weryfikuje ich jakość zgodnie z przyjętymi przez nas wymaganiami (od sierpnia do końca września). Odpowiada za stały kontakt z artystą oraz stworzenie jego biografii artystycznej na stronę. Bierze także udział w obowiązkowym szkoleniu organizowanym w Muzeum Narodowym w Krakowie z zakresu kompetencji miękkich oraz pracy kuratora.

CO ZYSKASZ JAKO KURATOR?

•Satysfakcję z dołączenia do prestiżowego projektu na rzecz SZLACHETNEJ PACZKI (czynnie włączasz się w organizację projektu poprzez poszukiwanie artystów i dzieł).

  • Promujesz swoją własną markę – to szansa na dalszy rozwój zawodowy w interesującej Cię dziedzinie.

•Poznajesz nowych artystów, ludzi ze świata sztuki − poszerzasz sieć kontaktów zawodowych.

•Zdobywasz ważne doświadczenie w karierze zawodowej.

•Bierzesz udział w szkoleniach merytorycznych oraz z kompetencji miękkich pod okiem specjalistów – ma to bezpośredni wpływ na jakość Twojej pracy.

•Masz możliwość stać się artystą: wystawić swoją pracę na aukcji.

•Masz możliwość obecności w mediach.

•Otrzymujesz zaświadczenie o udziale w projekcie.

•Otrzymujesz wynagrodzenie: 10% od sprzedanego dzieła o wartości min. 1000 zł.

Jaka jest rola artysty?

Artysta przekazuje swoje dzieło (lub dzieła) na aukcję i stale współpracuje z kuratorem – od pierwszego kontaktu do czasu przekazania dzieła i opracowania biografii artystycznej na stronę aukcji. Odpowiada także za przygotowanie dzieła do transportu oraz stworzenie jego reprodukcji, na podstawie której specjaliści dokonają selekcji przekazanych prac. Wszystkie dzieła wystawiane są na aukcji za min. 1000 zł.

CO ZYSKASZ JAKO ARTYSTA?

  • Satysfakcję z dołączenia do prestiżowego projektu na rzecz SZLACHETNEJ PACZKI (włączasz się w organizację projektu poprzez przekazanie swoich wartościowych dzieł na aukcję).
  • Dzięki udziałowi w projekcie masz szansę zaistnieć w świecie sztuki oraz promować swoją markę (m.in. pojawiasz się w mediach, prezentujesz swoją biografię artystyczną na stronie).
  • Otrzymujesz szansę wystawienia swojej pracy w prestiżowej instytucji kultury: Muzeum Narodowym w Krakowie.
  • Poszerzasz sieć kontaktów zawodowych, co może mieć bezpośrednie przełożenie na Twoją przyszłą karierę.
  • Zdobywasz ważne doświadczenie w karierze zawodowej.
  • Otrzymujesz zaświadczenie o udziale w projekcie.
  • Otrzymujesz wynagrodzenie: 10% od sprzedanego dzieła o wartości min. 1000 zł.

Jak się zgłosić?

Zacznij od formularza:

Chcę zostać kuratorem w projekcie >>

Chcę zostać artystą w projekcie >>

Wybierz rekrutację na kuratora bądź artystę. Pamiętaj, że jako kurator możesz także oddać swoje dzieło na aukcję – uzupełnij w tym przypadku także formularz dla artysty.  Zgłoszenia na kuratorów przyjmujemy do 8 sierpnia. Zachęcamy jednak, by nie zwlekać z decyzją, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Kolejność zgłoszeń będzie miała znaczenie.

W razie pytań, możesz do nas napisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do ogłoszenia

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png