Kolejny sukces Zespołu Szkół w Połańcu

Utworzono: wtorek, 17, maj 2016

do artykułu zyngierIII miejsce w prestiżowym, interdyscyplinarnym OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MŁODY INNOWATOR (IX edycja 2015/2016) zatytułowanym: „Mamy pomysł na produkt przyszłości” zdobył uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Połańcu Jakub Zyngier. Nagrodzona została wykonana przez ucznia, innowacyjna aplikacja mobilna RAZEM BEZPIECZNIEJ. Organizatorem konkursu jest  Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT,  Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej, patronat medialny Przegląd Techniczny.

Celem konkursu jest rozwijanie twórczego myślenia i krzewienie innowacyjnych postaw u młodzieży. Konkurs spełnia ważny aspekt wychowawczy – uczy pracy od pomysłu do realizacji. Udział w Konkursie daje uczniom szansę osiągnięcia pierwszego poważnego sukcesu - najlepsze prace są przedstawiane na krajowych i międzynarodowych wystawach wynalazków. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się w siedzibie NOT w pierwszej dekadzie czerwca 2016 r.

W dniu 20 maja 2016, Jakub będzie walczył o finał E(X)PLORY 2016. Uczestnikiem półfinału krajowego będzie również Arkadiusz Murdza - uczeń klasy III Technikum Energetycznego. Arek i Kuba to jedyni reprezentanci powiatu staszowskiego w tym prestiżowym konkursie. Z niecierpliwością czekamy na wynik E(X)PLORY. Czy trzeci rok z rzędu Połaniec będzie miał swoich finalistów? Sukces jest potwierdzeniem słuszności ostatniego wyróżnienia dla Zespołu Szkół w Połańcu. Jak dotychczas tylko cztery szkoły, należą do elitarnej grupy KREATYWNYCH SZKÓŁ. 

Nagrodzona aplikacja RAZEM BEZPIECZNIEJ poprawia bezpieczeństwo podróży i komfort jej uczestników. Nawet bardzo zaawansowane urządzenie GPS nie umożliwia wizualizacji i określenia położenia drugiego samochodu (z którym udajemy się w wspólną podróż) i jego parametrów podróży. Optymalnym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo i komfort podróży jest możliwość wzajemnego podglądu na mapie położenia drugiego samochodu oraz znajomość podstawowych parametrów takich jak: odległość, czas potrzebny na przebycie aktualnego dystansu pomiędzy pojazdami (przy uwzględnieniu aktualnych prędkości i kierunków jazdy) oraz informowanie się wzajemne o ewentualnych postojach i awariach. 

tekt: Mariusz Zyngier

do artykułu zyngier

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png