Różnorodność metod i treści – jedność idei

Utworzono: wtorek, 26, kwiecień 2016

phoca thumb l 6Pod takim hasłem odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki, z udziałem około 100 nauczycieli z całej Polski. Organizatorem konferencji, która w dniach 22 – 23 kwietnia br., odbyła się w Hotelu Cztery Wiatry nad Zalewem Chańcza, było Stowarzyszenie Nauczycieli Muzyki w Lublinie, a w jej programie, oprócz referatów znalazły się także warsztaty tematyczne dotyczące różnych aspektów nauczania muzyki w szkołach wszystkich szczebli.


W otwarciu konferencji, którą prowadził główny organizator zjazdu dr hab. Mirosław Grusiewicz - prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki w Lublinie, oprócz nauczycieli muzyki, uczestniczyli także: dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie dr Artur Szklener - muzykolog, nauczyciel akademicki i menedżer kultury, Anna Andruchowicz – kierownik Działu Edukacji w w/w Instytucie, starosta staszowski Michał Skotnicki, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć i wójt gminy Szydłów Jan Klamczyński. Po uroczystym otwarciu konferencji miał miejsce koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Staszowie, który poprowadził dyr. Antoni Drozd. W programie znalazło się 8 utworów, które zagrało pięcioro młodych wykonawców.
    Konferencję zakończono zwiedzaniem Zespołu Pałacowego w Kurozwękach i zabytków średniowiecznego Szydłowa, co umożliwiło Starostwo Powiatowe w Staszowie, będące jednym ze współorganizatorów zjazdu.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png