Spotkanie z marszałkiem

Utworzono: wtorek, 22, marzec 2016

phoca thumb l 2W dniu 22 marca br., podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Staszowie, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas poinformował o ogłoszeniu, do końca marca br., przetargu w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj”, na realizację pierwszego etapu obwodnicy Staszowa. Przy okazji marszałek podziękował władzom powiatu staszowskiego, obecnej i poprzednich kadencji, za konstruktywną współpracę na etapie przygotowania koncepcji przebiegu obwodnicy i uzyskania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.

Z kolei starosta staszowski Michał Skotnicki, który otworzył i prowadził spotkanie, podziękował marszałkowi Adamowi Jarubasowi za wszelką pomoc, jaką powiat uzyskał od władz województwa i Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, na etapie planistycznego przygotowania inwestycji zakończonej wprowadzeniem pierwszego etapu budowy do konkretnej realizacji.
    Na temat parametrów technicznych i terminów realizacji budowy obwodnicy poinformował dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Damian Urbanowski. Planowany pierwszy etap budowy dotyczyć będzie odcinka południowo-wschodniego, od drogi wojewódzkiej nr 764 Staszów – Raków w Radzikowie, przez rzekę Czarną Staszowską do drogi wojewódzkiej nr 765 Staszów – Chmielnik, następnie do ul. Krakowskiej i dalej obok dworca PKP do ul. Kościuszki. Długość wybudowanego odcinka wyniesie 4,87 km z czterema rondami przy: ul Kościuszki, ul. Krakowskiej, ul. Oględowskiej i ul. Rakowskiej. Jezdnia z dwoma pasami ruchu o szerokości 7m, szerokość poboczy umocnionych kruszywem – 1,25 m, szerokość chodnika 2 – 2,5 m, szerokość ścieżki rowerowej 2m, a przypuszczalna wartość budowy pierwszego odcinka obwodnicy to ponad 30 mln zł. Zwykle przy tego rodzaju inwestycjach Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), powinno zostać uzyskanie  w ciągu 12 miesięcy tj. do końca marca 2017 roku, natomiast termin realizacji budowy zakładanego odcinka obwodnicy, ustalono na koniec października 2018 roku.

Koncepcja układu obwodnicowego Staszowa

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

 

Uklad obwodnicowy Staszowa min

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech