Poznaliśmy kobiety przedsiębiorcze

Utworzono: czwartek, 10, marzec 2016

phoca thumb l 9Podczas gali, jaka w dniu 8 marca br., odbyła się w Hotelu Kongresowym w Kielcach, poznaliśmy pierwszą dziesiątkę kobiet przedsiębiorczych województwa świętokrzyskiego, a także laureatki konkursu w poszczególnych powiatach. Wręczono również nagrody ,,Świętokrzyski Laur Piękna” dla najlepszych salonów fryzjerskich, kosmetycznych, spa i fitness.


    Najbardziej przedsiębiorczą panią ziemi świętokrzyskiej w 2015 roku, została Dagmara Nowak-Trochimiuk, prezes  Celsium Serwis w Skarżysku Kamiennej. Oprócz funkcji prezesa w prężnie rozwijającej się spółce Celsium Serwis, jest także członkiem zarządu w Uczniowskim Klubie Sportowym Celsium. Magister ekonomii i prawa, w 2015 roku, otworzyła Kancelarię Radcy Prawnego w Skarżysku Kamiennej.
    W powiecie staszowskim zwyciężyła Joanna Słomińska, trener personalny, instruktor fitness w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie. Ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest menagerem sportu, wiedzę i umiejętności w tym zakresie zdobyła w Polskiej Akademii Sportu. Drugie miejsce zajęła Joanna Cheba, kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Staszowie, współpracująca także z kilkoma Domami Dziecka. Od 30 lat prowadzi działalność humanitarną na rzecz osób potrzebujących pomocy. Najbardziej znana z organizacji akcji krwiodawstwa. Trzecia lokata przypadła nieobecnej na gali Dorocie Trąd – wiceprezes Zarządu w Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym ,,My i świat” w Staszowie.
    Najlepszym Salonem Kosmetycznym powiatu staszowskiego wybrano ,,Paradise” z Bogorii, oferującym swoje usługi przy ul. Rynek 8, a w kategorii Salonów Fryzjerskich zwyciężyło ,,Studio Urody Metamorfoza” ze Staszowa, mieszczące się przy ul. Jana Pawła II.

                                    Tekst: Jan Mazanka
                                    Foto: Lucjan Piotrowski

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png