Obradowali hodowcy koni

Utworzono: piątek, 04, marzec 2016

phoca thumb l 2Członkowie Terenowego Koła Hodowców Koni w Staszowie, w dniu 3 marca br., spotkali się na zebraniu, jakie odbyło się w sali posiedzeń staszowskiego starostwa. Posiedzenie prowadził prezes Koła Artur Zamiela, w towarzystwie starosty staszowskiego Michała Skotnickiego i Dariusza Buczka - głównego specjalisty ds. hodowli w Okręgowym Związku Hodowców Koni w Kielcach.


    Oprócz w/w obecna była także powiatowy lekarz weterynarii Zofia Słomka, która, m.in. przypomniała zasady prowadzenia punktów kopulacyjnych, obowiązku posiadania przez hodowców paszportów konia, a także postępowania w przypadku zgubienia paszportu, co może skutkować ,,wypadnięciem zwierzęcia z tzw. łańcucha pokarmowego”, w wyniku czego stanie się niemożliwa sprzedaż danej sztuki do rzeźni, co z kolei spowoduje straty finansowe u hodowcy.
    Starosta staszowski Michał Skotnicki, zaprosił hodowców do organizacji wystawy koni w czasie dożynek powiatu staszowskiego, które zaplanowano w  niedzielę - 9 września br., w Bogorii. Zaproszenie zostało przyjęte z zadowoleniem, w sumie przewiduje się pokazanie 35 koni różnych ras, na czele z rasą małopolską, od lat hodowaną w Domaradzicach.
    W dalszej części zebrania omówiono bieżące, w tym również i finansowe sprawy, związane z hodowlą i samym funkcjonowaniem Terenowego Koła Hodowców Koni w Staszowie.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png