WOŚP w Staszowie po raz 24.

Utworzono: poniedziałek, 11 styczeń 2016

phoca thumb l 5Jak co roku, tak i tym razem, w Staszowskim Ośrodku Kultury odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 24. edycję imprezy, która odbyła się 10 styczna br., rozpoczęto poranną zbiórką funduszy na ulicach Staszowa.


Następnie o godzinie 13:00 sygnał o oficjalnym rozpoczęciu Finału dała Orkiestra Dęta Grupy Azoty KiZChS ,,Siarkopol” S.A. w Grzybowie, która grając przemaszerowała ulicami miasta.Punktem kulminacyjnym każdego Finału WOŚP jest licytacja przedmiotów przekazanych Orkiestrze. Tegoroczna licytacja zgromadziła w sali kameralnej Staszowskiego Ośrodka Kultury liczne grono darczyńców oraz mieszkańców miasta i powiatu staszowskiego. Wśród zaproszonych gości był m.in. starosta staszowski Michał Skotnicki i burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć. Podczas licytacji zebrano fundusze na łączną kwotę 4 tys. 116 zł. Najwyższą cenę, 400 zł osiągnęła słomiana rzeźba anioła, autorstwa Anny Jakubik – lokalnej artystki z Niemścic. Nadal trwa liczenie ostatecznej kwoty, która zostanie przekazana przez staszowski sztab WOŚP na konto Wielkiej Orkiestry. W poniedziałek 11 stycznia br., o godz. 10:00 było to  29 tys. 877 zł, co w porównaniu do całej kwoty zebranej w 2015 roku wynoszącej 32 tys. 862 zł, daje nadzieję, że ubiegłoroczny rezultat zostanie znacznie powiększony.
Atrakcją tegorocznego Finału był recital muzyczny Izabeli Czapli oraz Macieja Lisowskiego. Ponadto na sali widowiskowej SOK zagrał zespół muzyczny „Wolni Ludzie”.  
Zebrane podczas tegorocznego Finału pieniądze zostaną przekazane na sprzęt medyczny wykorzystywany w pediatrii oraz w opiece nad osobami w podeszłym wieku.  

Tekst i foto: Michał Skrętek

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech