W Szydłowie biegano przed ,,Sylwestrem”

Utworzono: czwartek, 31 grudzień 2015

phoca thumb l 25

W dniu 30 grudnia 2015 roku, już po raz 36., do Szydłowa zjechało liczne grono biegaczy z kraju i z zagranicy, by wziąć udział w tradycyjnych Międzynarodowych Sylwestrowych Biegach Ulicznych.

    Oficjalnie imprezę otwarto o godz. 13:00, a w kilka minut później na trasę o długości 320 m wyruszyli najmłodsi – uczniowie klas I-II szkół podstawowych. Po nich, na dystansie 425 m pobiegli starsi koledzy i koleżanki z klas III–IV, a następnie, na dystansie 715 m, uczniowie klas V i VI. Dla gimnazjalistów było do przebiegnięcia 1370 m, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych 2055 m. VIP-om zaproponowano dystans 715 m, a bieg ten odbył się przed głównym punktem imprezy tj. biegiem dla seniorów i seniorek na dystansie 10 km. W biegu głównym uczestniczyło łącznie 176 biegaczy. Wśród pań zwyciężyła Białorusinka Svetlana Kudelicz z Mińska, II miejsce zajęła Daria Borisewicz, także z Mińska, a III Lilia Fiskovicz z LKB Rudnik Nyzkinyczi. Wśród panów zwyciężył Ukrainiec Vitaliy Shafar z klubu Kijów 42195 Lutsk, II był Andrzej Starzyński z Chemika Noxy Puławy, a III Anton Potockiy z Kovla na Ukrainie.
    Łącznie w imprezie wystartowało 25 drużyn i 462 biegaczy, w tym: 286 dzieci i młodzieży i 176 profesjonalistów, co od lat potwierdza, że Biegi Sylwestrowe w Szydłowie mają swoją markę i na trwałe wpisały się do kalendarza sportowego nie tylko w naszym województwie i kraju, ale także i u naszych wschodnich sąsiadów.

                                    Tekst: Jan Mazanka
                            Foto: Piotr Walczak i Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech