Rozegrano turniej krwiodawców

Utworzono: piątek, 11, grudzień 2015

phoca thumb l 1W dniu 28 listopada br., w hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie, krwiodawcy i sympatycy Polskiego Czerwonego Krzyża wzięli udział w Turnieju Sportowym dla Honorowych Dawców Krwi, którego organizatorem był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Staszowie.


Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn męskich. Grano w piłkę nożną halową i w tenisa stołowego. Zwycięzcą turnieju w piłkę halową została drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych ze Staszowa. Na drugiej pozycji znalazło się Liceum Ogólnokształcące w Staszowie. Najlepszą trójkę Turnieju zamknęła drużyna złożona z reprezentantów Klubów Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym PCK w Staszowie. Czwartą pozycję w Turnieju zajął Zespół Szkół w Osieku, a piątą reprezentanci Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Rembowa.
    W tenisie stołowym pierwsze miejsce zajął Patryk Forystek z Liceum w Staszowie, drugie Wojciech Kos z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Staszowie, a trzecie Krystian Suliborski z Liceum w Osieku. Przed zakończeniem Turnieju minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego, w wieku 52 lat, Zbigniewa Wojtysia, długoletniego, zasłużonego dawcę krwi, który oddał około 20 litrów krwi. Był on prezesem Oddziału Rejonowego PCK w Staszowie, a wcześniej prezesem Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Grzybowie. Na zakończenie Turnieju Joanna Cheba – kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Staszowie, podziękowała wszystkim uczestnikom zawodów, sponsorom nagród i pucharów, które wręczyli: starosta staszowski Michał Skotnicki i burmistrz Staszowa Leszek Kopeć.

                                Tekst: Jan Mazanka
 Foto: Ireneusz Kapusta

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png