Wigilia z Metropolitą

Utworzono: środa, 09, grudzień 2015

phoca thumb l 1Zapewne pierwsza wieczerza wigilijna w tym roku w Staszowie, jaka odbyła się w dniu 7 grudnia br. w gronie pracowników spółki GMC, na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Wśród zaproszonych gości był bowiem arcybiskup, metropolita lwowski ks. dr Mieczysław Mokrzycki, który tę funkcje sprawuje od 2008 roku. Poprzednio, w 1996 roku, ksiądz arcybiskup został osobistym sekretarzem papieża Jana Pawła II, a po jego śmierci w 2005 roku został sekretarzem papieża Benedykta XVI.


    Wizyta tak zacnego gościa w Spółce GMC, wynikała z bliskich kontaktów właścicieli zakładu Dariusza i Lucyny Gozdków z Konsulatem Generalnym RP we Lwowie i z samym miastem, z tytułu, m.in. organizacji tegorocznej wystawy obrazów świętokrzyskich artystów malarzy, jaka była prezentowana we Lwowie, w Winnicy i Użhorodzie.
    Ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki zaraz po przyjeździe zwiedził zakład i zapoznał się z procesem produkcji bombek, nie szczędząc słów uznania, zarówno pod adresem właścicieli firmy jak i pracowników. Po tradycyjnych życzeniach z opłatkiem wigilijnym spożyto przygotowane dania, a na zakończenie spotkania ksiądz arcybiskup wręczył Lucynie i Dariuszowi Gozdkom akwarelę przedstawiająca postać św. Jana Pawła II, namalowana przez włoską artystkę, natomiast wszyscy uczestnicy wieczerzy wigilijnej otrzymali pamiątkowe obrazki z wklejoną relikwią – fragmentem sutanny świętego. Państwo Lucyna i Dariusz Gozdkowie również zaskoczyli swoich gości, którzy otrzymali bożonarodzeniowe prezenty w postaci bombek choinkowych.

                                Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png