Uhonorowano najlepszych rolników

Utworzono: poniedziałek, 09, listopad 2015

phoca thumb l 4W piątek, 6 listopada br. w Targach Kielce odbyła się finałowa gala plebiscytu Echa Dnia ,,Rolnik Roku 2015”. Nagroda główna w postaci wycieczki do fabryk Case IH w Stanach Zjednoczonych oraz talonu na zakupy w programie Rabat Rolniczy, przyznany został Zdzisławowi Baranowi z Kobylan w gminie Opatów. Laureat od 40 lat prowadzi gospodarstwo rolne nastawione na produkcję mleka.


Laureatami w powiecie staszowskim zostali: I miejsce - Sylwester Witaszek z Jurkowic Samotni w gminie Bogoria, II miejsce - Adrian Kajda z Jasienia w gminie Staszów, III miejsce - Aneta i Wojciech Pytowscy z Szydłowa.
Dodatkowo zdobywca pierwszego miejsca w powiecie staszowskim Sylwester Witaszek zajął 7. miejsce w złotej dziesiątce laureatów z terenu województwa świętokrzyskiego. Pan Sylwester prowadzi 55 - hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka.
W kategorii ekologiczna laureatem z powiatu staszowskiego został Adrian Kajda z Jasienia w gminie Staszów. Gospodarstwo objęte jest kontrolą Ekogwarancji. Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w powiecie staszowskim to ,,Gospodarstwo agroturystyczne stajnia nad strumykiem” prowadzone w Korytnicy przez Ewę i Mieczysława Suboczów. Natomiast najlepszym Kołem Gospodyń Wiejskich ziemi staszowskiej okazały się „Sichowianki”, liczące 35 osób, od 1962 roku działające w gminie Rytwiany. Jego członkinie biorą udział w imprezach plenerowych, mają własny zespół śpiewaczy.
Gali towarzyszyło kilka atrakcji, m.in. aż 20 kół gospodyń wiejskich oferowało stoły pełne regionalnych smakołyków. Grało i śpiewało kilka kapel oraz zespołów folklorystycznych.

Tekst: Strefa Agro, Echo Dnia
Foto: Lucjan Piotrowski

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png