Wieczór w kolorach jesieni

Utworzono: wtorek, 27, październik 2015

phoca thumb l 2Taki tytuł miało spotkanie, na jakie Staszowski Ośrodek Kultury zaprosił w sobotę 24 października br., miłośników muzyki i awangardowej twórczości artystycznej.

    Rozpoczęto, w piwnicach SOK otwarciem wystawy Tamary Maj, absolwentki kieleckiego Liceum Plastycznego, która w Staszowie zaprezentowała ponad 60 swoich prac, głównie tkaniny artystyczne, collage i różne obiekty z wikliny, mchu, słomy, szyszek, igliwia itp. Artystka, na stałe mieszka w Busku-Zdroju, gdzie pracuje w Galerii BWA „Zielona”. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej oraz do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego Wiklina. Brała udział w ponad 180 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, w Norwegii, na Krymie oraz w licznych aukcjach charytatywnych.
    Drugą część wieczoru zarezerwowano na koncert Anny Stankiewicz - jazzowej wokalistki młodego pokolenia, której towarzyszył 4-osobowy zespół instrumentalny pod kierunkiem znanego gitarzysty Janusza Strobla. Frekwencja dopisała i licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kilkunastu lirycznych piosenek, m.in. z repertuaru Hanny Banaszak, Marka Grechuty i Ewy Demarczyk. Wieczór zakończono degustacją potraw przygotowanych w sali kameralnej dzięki hojności licznych sponsorów z terenu ziemi staszowskiej.

                                    Tekst i foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png