Diecezjalne Dni Młodych w Staszowie

Utworzono: poniedziałek, 21, wrzesień 2015

phoca thumb l 2W piątek, 18 września br., po godz. 15:00, zaczęli zjeżdżać do Staszowa młodzi ludzie z całej Diecezji Sandomierskiej. Każdy uczestnik otrzymał identyfikator, informator - „Pakiet wjazdowy”, miejsce noclegowe oraz garść życzliwości od gospodarzy miejsca.

Każdy dostał także upominek: gumową bransoletkę z hasłem rozpoczynających dni „Błogosławieni czystego serca albowiem oni Boga oglądać będą”. W punktach recepcyjnych, organizatorów wspomagali miejscowi wolontariusze i porządkowi, którzy nie tylko pomagali przy rejestracji poszczególnych grup, ale także rozprowadzali młodych pielgrzymów po miejscach noclegowych. Przybywającym młodym z całej diecezji przez trzy dni trwania spotkania gościny udzielili mieszkańcy dziewięciu parafii: Bogoria, Kiełczyna, Kotuszów, Kurozwęki, Niemirów, Rytwiany, Wiśniowa, dwie parafie w Staszowie oraz miejscowe szkoły.
    Tegoroczne Diecezjalne Dni Młodych rozpoczęto zawiązaniem wspólnoty w trzech kościołach stacyjnych: w Bogorii oraz w Staszowie: w kościele św. Barbary i Sanktuarium św. Jana Pawła II. W każdym z kościołów młodzi mogli poznać historię drogi do młodzieńczej świętości Stanisława Kostki. Podczas spotkania formacyjnego mówiono o destrukcyjnym działaniu dopalaczy. Prezentacją multimedialną i wykład wsparło dwoje policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.
    Według planu organizatorów Droga krzyżowa miała się odbyć ulicami miast. Niestety niesprzyjająca pogoda sprawiła, że to nabożeństwo zostało odprawiane w każdym z kościołów stacyjnych. W Bogorii wraz z młodymi modlił się biskup senior Edward Frankowski, zaś w Staszowie bp Krzysztof Nitkiewicz. Wspólny wieczór zakończył śpiew Apelu Jasnogórskiego oraz błogosławieństwo udzielone młodym przez biskupów.
    Sobotę, drugi dzień zjazdu rozpoczęto mszą świętą w kościołach stacyjnych, po których miało miejsce spotkanie ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia. Po obiedzie uczestnicy Dni spotkali się w amfiteatrze ,,Nad Zalewem nad Czarną” w Staszowie. Na scenie dominował zespół ,,Full Power Spiryt”, a także animatorzy ,,Kręgu radości – tańców integracyjnych”. O godz. 19:00 miało miejsce spotkanie modlitewne ze świadectwem zespołu ,,New Life’m”.
    Niedziela, ostatni dzień  zlotu rozpoczęto spotkaniami przy kościołach stacyjnych i ,,Drogą do Wieczernika” na plac przy amfiteatrze ,,Nad Czarną”, gdzie miało miejsce spotkanie ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia, po którym wysłuchano koncertu zespołu OReMuz. O godz. 12:00 rozpoczęła się msza święta pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego ks. dr. Krzysztofa Nitkiewicza, którą zakończono Diecezjalne Dni Młodych w Staszowie.


                                
                                    Tekst: ks. Tomasz Lis
                                    Foto: Jan Mazanka

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.png