Z wieńcem do Spały!

Utworzono: czwartek, 10, wrzesień 2015

1W niedzielę, 6 września br., świętokrzyscy rolnicy podziękowali w Sandomierzu za tegoroczne plony. Mimo, że Dożynkom Wojewódzkim towarzyszyła niesprzyjająca, deszczowa pogoda, święto zgromadziło tłumy uczestników i w godnym, pełnym tradycji ceremoniale, potwierdzono znane przywiązanie mieszkańców województwa świętokrzyskiego do swojej ziemi.


    Wojewódzkie Święto Plonów rozpoczęło się o godz. 10.30 przed Zamkiem Królewskim w Sandomierzu, skąd korowód dożynkowy przeszedł do Bazyliki Katedralnej. Mszy świętej dziękczynnej przewodniczył biskup sandomierski ks. dr Krzysztof Nitkiewicz.
    Podczas konkursu wieńcowego Powiat Staszowski reprezentował wieniec z miasta i gminy Połaniec, zdobywając zasłużone I miejsce. Wieniec, który podczas obrzędu ośpiewywał  Zespół ,,Sichowianie”, wykonano w sołectwie Tursko Małe i Tursko Małe Kolonia. Trzymamy kciuki na Dożynkach Prezydenckich w Spale, które odbędą się już w najbliższą niedzielę 13 września. Drugie miejsce na Dożynkach Wojewódzkich w Sandomierzu zajął wieniec z powiatu kieleckiego, a trzecie – z powiatu opatowskiego.

                            Tekst: Paulina Majczak
                            Foto: Monika Michalec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech