Kolejny Piknik Ekologiczny powiatu staszowskiego

Utworzono: wtorek, 19, maj 2015

phoca thumb m 14Jak co roku, tak i tym razem, odbył się w powiecie staszowskim „Piknik Ekologiczny”. Impreza, która miała miejsce w Połańcu, w dniu 16 maja br., niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Rozpoczęto ją konferencją, z udziałem podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska Janusza Ostapiuka, który mówił, m.in.: o nowoczesnych metodach utylizacji odpadów.

W konferencji wzięli udział: poseł na Sejm RP  Romuald Garczewski, starosta staszowski Michał Skotnicki, wicestarosta Tomasz Fąfara, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie staszowskim Stanisław Batóg, burmistrz miasta i gminy Połaniec Jacek Tarnowski, prezes Zarządu  GDF SUEZ Energia Polska S.A. Alfredzie Świtek, prezes Zarządu Ekopol-Ż Sp. z o.o. Tomasz Zukiewicz. Licznie zgromadzonych, przy muszli koncertowej, uczestników pikniku serdecznie przywitali: starosta Michał Skotnicki, burmistrz Jacek Tarnowski oraz prezes Tomasz Żukiewicz, którzy dokonali oficjalnego otwarcia imprezy.
Widzowie mieli okazję obejrzeć występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli, z terenu powiatu staszowskiego oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.  Tradycyjnym punktem Pikniku Ekologicznego jest wręczenie nagród „Lider ekologii” powiatu staszowskiego, które w tym roku otrzymali: Alfreda Switek – Prezes Zarządu GDF SUEZ Energia Polska S.A. (puchar wręczony na konferencji w CKiSz), Igor Grela – wiceprezes Zarządu i Dyrektor Techniczny GDF SUEZ Energia Polska S.A. (puchar wręczony na konferencji w CKiSz), Kazimierz Kotowski - członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Szpital Specjalistyczny w Staszowie, EKOPLON – Grabki Duże, Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie, Przedszkole Gminne im. Świętego Jana Pawła II w Oleśnicy, Staszowski Ośrodek Kultury, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku, Centrum Kultury w Łubnicach, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach, Gminne Centrum Kultury w Szydłowie, Ekopol – Ż. Celem imprezy było podniesienie świadomości oraz wiedzy ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, a także zapoznanie najmłodszych mieszkańców powiatu z zasadami segregacji odpadów oraz odzyskiwania surowców wtórnych. Organizatorami VIII Pikniku Ekologicznego byli: Starostwo Powiatowe w Staszowie, EKOPOL-Ż Sp. z o.o. oraz miasto i gmina Połaniec. W tym roku obok organizatorów: Ekopol-Ż sp. z o.o., Starostwa Powiatowego w Staszowie, Urzędu Miasta i Gminy Połaniec, wsparcia finansowego udzielili: GDF SUEZ Energia Polska SA, Mo-Bruk SA, Elpologistyka sp. z o.o., Środowisko i Innowacje sp. z o.o., Elpolab sp. z o.o., Zakład Transportu Energetyki sp. z o.o. w Połańcu, KAEFER SA, Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, organizacje odzysku REKOPOL SA i ELEKTROEKO SA, PGKIM Staszów sp. z o.o., PGK Połaniec sp. z o.o., Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Huta Szkła Wrześniak, ZGOK w Rzędowie sp. z o.o. oraz Nadleśnictwo Staszów. Patronatu Honorowego udzielili: wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba, marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Andrzej Pałys, świętokrzyski kurator oświaty Małgorzata Muzoł.

Tekst foto: Michał Skrętek

                    Instytucje                                                           Szkoły ponadgimnazjalne

       Bez_nazwy23.png

                          Związki i Stowarzyszenia

far.pngcech